Головна МістоЕко-будні Зміна еко-свідомості жителів Южноукраїнська

Зміна еко-свідомості жителів Южноукраїнська

Автор ЮжБудНьюз

Екологічна ситуація в країні, як і в цілому світі, наразі стає дедалі критичнішою. Людство гине у власних відходах, живе у загазованому та забрудненому повітрі, часто не усвідомлюючи, яку загрозу власному здоров’ю та планеті несуть ці явища. Тому проблема екології рано чи пізно торкнеться всіх людей, і українця в тому числі. 

Жителі Южноукраїнська не залишаються байдужими до глобальної екологічної проблеми та беруть активну участь у різноманітних заходах, спрямованих на захист і збереження навколишнього світу. «Южбудньюз» вирішив з’ясувати та розповісти вам, наскільки наше місто «екологічне» та чи готові містяни слідувати екотрендам та розвивати власну екосвідомість. 

Сортування сміття 

Сортування сміття стало вже звичною дією у повсякденному житті людини. Та, на жаль, через відсутність доступної інфраструктури для сортування та переробки відходів українці, навіть маючи величезне бажання, не в змозі перебороти систему. І все ж, за останні роки у багатьох містах України, в тому числі в Южноукраїнську, проблемою забруднення навколишнього середовища зацікавилася і влада. По місту, за допомогою волонтерів і громадських організацій, впроваджують спеціальні сміттєзбірники із розподіленням відходів. 

Зокрема, в Южноукраїнську діють 23 модулі для сортування сміття, які встановлені за бюджетні кошти за програмою «Зелена карта відходів». У кожному сміттєзбірнику передбачені отвори для збору батарейок, акумуляторів, люмінесцентних ламп, а також інших шкідливих відходів.

А ті мешканці, котрі не мають доступу до «сміттєвих будиночків», можуть здавати використані батарейки та інші небезпечні побутові предмети у спеціально влаштовані коробки в торгових мережах «АТБ», а також на ринку в магазині «Оріент». 

Звісно, викинути сміття навіть у відведений для цього контейнер – легше, ніж переробити його. Підприємства неохоче беруться за цю справу. Як повідомили у ЖЕО (житлово-експлуатаційному об’єднанні), усі відходи просто звозяться на їх бази, де просто складуються. Так, в Україні немає жодного підприємства, яке б займалося переробкою батарейок. До речі, одна відпрацьована батарейка здатна забруднити солями важких металів до 400 літрів рідини. Це, в свою чергу, призводить до потрапляння таких шкідливих речовин у їжу і воду, яку ми вживаємо. 

Еко-пакети для захисту довкілля

Усе більше торговельних мереж впроваджують для продажу пакети з екологічно чистих матеріалів на заміну поліетиленових. Зокрема, у супермаркетах «АТБ» давно вже з’явилися «зелені» пакети із додаванням спеціальної біодобавки, яка прискорює розпад розкладання поліетилену. Також у цій і у інших торгових мережах («Сільпо», Varto, “Велмарт”) продукцію власного виробництва пакують у паперові пакети. Багато кав’ярень Южноукраїнська пропонують своїм відвідувачам каву зі знижкам за наявності у них власних чашок. Таким чином місто приєднується до екотренду, який щодня набирає великих обертів – #кава без пластику. 

Інші складові екологічної поведінки 

За результатами численних екологічних досліджень суспільної думки, аналітики виділяють такі основні напрями розвитку екоповедінки серед людей:

  • розподіл сміття вдома та транспортування до місць збору і переробки;
  • відмову від пластику і поліетилену;
  • користування громадським транспортом та велосипедами, зменшення пересування на автомобілях;
  • користування енергозберігаючими лампочками та енергоощадними побутовими пристроями;
  • утеплення будинків, встановлення теплолічильників та регулювання температури у приміщенні;
  • часткова заборона в’їзду і обмеження руху транспорту на дизельному пальному та вантажівок у центр міста. 

Щоб практикувати екологічний спосіб життя, одного бажання, звісно, замало. І влада, і кожен із нас, повинні щодня пропагувати екозвички, привчати себе і дітей змалечку до сортування сміття, поширювати приклади екологічних дій серед друзів, знайомих. Звісно, у цьому питанні без підтримки держави не обійтися. Але розпочати змінювати свій звичний образ життя може кожен, і вже сьогодні. 


Адреси пунктів прийому батарейок в м.Южноукраїнськ

Назва організаціїАдреса
Розподільчий пункт сортування відходіву дворах житлових будинків № 10 та № 12 по бул. Шевченко
Магазин мережі Watsonsпроспект Незалежності, 33
Супермаркет «АТБ»проспект Незалежності, 7
проспект Незалежності, 25
АЗК WOGна виїзді з міста Южноукраїнська
Загальноосвітня школа № 1бульвар Курчатова, 8
Загальноосвітня школа № 2бульвар Шкільний, 3
Загальноосвітня школа № 3бульвар Цвіточний, 5
Загальноосвітня школа № 4проспект Незалежності, 16
Южноукраїнська гімназія № 1бульвар Курчатова, 6
Магазин Видеомир проспект Незалежності, 18
Магазин “Орієнт”, ринок Титанвулиця Молодіжна, 4

Ще новини