Головна Безпека Завершено будівництво Сховища відпрацьованого ядерного палива

Завершено будівництво Сховища відпрацьованого ядерного палива

Автор Виталия
ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ.

11 серпня Кабмін затвердив економічну програму поводження з відпрацьованим ядерним паливом, розраховану до 2025 року.

А вже 13 серпня, Державна архітектурно-будівельна інспекція України (ДАБІ) видала сертифікат про відповідність завершеного будівництва першого пускового комплексу Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП) та готовність об’єкта до експлуатації.

ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ.

Програму поводження з відпрацьованим ядерним паливом (ВЯП) розроблено на основі директиви Євросоюзу. Основою документа є ядерна безпека.

У програмі йдеться про будівництво ЦСВЯП,  до якого завантажуватиметься ВЯП з Южно-Української, Рівненської та Хмельницької АЕС.

 Прем’єр-міністр України назвав завершення будівництва першої черги ЦСВЯП  важливим символічним кроком напередодні 30-ї річниці незалежності: «Повноцінна реалізація програми – це черговий крок до нашої енергонезалежності, адже Україна більше не вивозитиме до Росії відпрацьоване паливо з вітчизняних АЕС»

Це коштувало Енергоатому близько 200 млн доларів щороку. Нині ж ці кошти будуть спрямовані на розвиток українських атомних електростанцій, додав він.

Усі АЕС на карті України

корисне посилання

Джерело: Енергоатом

Читайте також: Міста-супутники українських атомних станцій підписали меморандум про співпрацю з ДП «НАЕК «Енергоатом»

2 коментарі
0

Ще новини

2 коментарі

На ЮУ АЭС завершилась миссия поддержки Всемирной ассоциации организаций атомных станций | YuzhBudNews 17.08.2021 10:24 - 10:24

[…] Завершено будівництво Сховища відпрацьованого ядерно… […]

На ЮУ АЕС завершилася місія підтримки Всесвітньої асоціації організацій атомних станцій | YuzhBudNews 17.08.2021 10:24 - 10:24

[…] Еко-будні Заходи Спортивне місто Все Безпека […]

Коментування закрито