Головна Місто ЗАЕС зможе постачати більше електроенергії

ЗАЕС зможе постачати більше електроенергії

Автор Анна

Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України повідомляє, що 24 грудня відбулась робоча поїздка Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля до Херсонскої області. Основною її метою було урочисте відкриття повітряної лінії електропередачі 750 кВ Запорізька АЕС — підстанції «Каховська».

Як повідомляє Урядовий портал, участь у відкритті в онлайн-форматі також взяли директор Європейського банку реконструкції та розвитку в країнах Східної Європи та на Кавказі Маттео Патроне та директор Європейського інвестиційного банку в Україні Ерік де Загон.

Глава Уряду зауважив, що введення в роботу повітряної лінії створює можливість для вивільнення замкнених потужностей атомної генерації. Це означає, що Запорізька атомна електростанція зможе постачати більше електроенергії, а це вкрай важливий крок у реалізації Енергетичної стратегії України до 2035 року.

«Завершення будівництва лінії усунуло останні обмеження щодо максимальної потужності в роботі наших атомних електростанцій, а саме — для Запорізької АЕС», — наголосив Денис Шмигаль.

Зокрема, за його словами, лінія є першим елементом майбутнього транзитного коридору в складі ліній 750 кВ Каховська — Приморська та 400 кВ — Ісакча, який дасть можливість значно розширити потужності для експорту української електроенергії в напрямку Румунії після синхронізації об’єднаної енергетичної системи України з ENTSO-E. Додатковий обсяг для експорту складатиме до 1 000 МВт, що дорівнює потужності одного великого енергоблоку атомної електростанції.

Нагадаємо, нещодавно у Южноукраїнську встановили пам’ятну дошку Заслуженому енергетику України

На завершення Денис Шмигаль висловив подяку Європейському банку реконструкції та розвитку та Європейському інвестиційному банку за фінансування будівництва лінії ЗАЕС — Каховська, підстанції 750 кВ «Каховська», а також інших складових цього проекту.

Ще новини