Головна Здоров'я З жовтня в Южноукраїнській лікарні запрацюють електронні лікарняні

З жовтня в Южноукраїнській лікарні запрацюють електронні лікарняні

Автор Виталия
ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ.

Електронні лікарняні – це документ в електронній формі, який приходить на заміну паперовому та засвідчує факт тимчасової непрацездатності й зареєстрований в Електронному реєстрі листків непрацездатності під індивідуальним номером. Такий лікарняний, як і колись паперовий, є підставою для нарахування страхових виплат.
З червня до кінця вересня 2021 року в Україні передбачався перехідний період впровадження е-лікарняних. Тож вже з наступного місяця в Комунальному некомерційному підприємстві “Южноукраїнська міська багатопрофільна лікарня” (КНП «ЮМБЛ») почнуть працювати ЕЛЕКТРОННІ ЛІКАРНЯНІ.

Як оформити е-лікарняний?

ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ.

 Перший крок у формуванні лікарняного залишається незмінним: працівник звертається до лікаря. Він відкриває лікарняний лист в електронній системі й підписує його своїм електронним підписом.

Інформація обробляється у медичний висновок, що містить зокрема інформацію:

  • посилання на запис про лікуючого лікаря та медичну установу;
  • час реєстрації медичного висновку;
  • суть висновку лікуючого лікаря: категорію – «Захворювання або травма загального характеру», «Догляд за хворою дитиною» тощо;
  • відмітку про зв’язок випадку тимчасової непрацездатності з професійною діяльністю пацієнта;
  • інші відмітки за потреби.
  • посилання на запис в Реєстрі про попередній медичний висновок за наявності чи відмітку про початок нового випадку тимчасової непрацездатності;
  • період дії медичного висновку.

Після підпису документ автоматично відправляється в електронний реєстр листків непрацездатності. Цей реєстр належить Пенсійному фонду. У ПФ не передається діагноз пацієнта, а лише інформація, що в певний період людина не може працювати. Пенсійний фонд формує електронний лікарняний, який можуть побачити як роботодавець, так і застрахована особа.

Пацієнт може побачити свій лікарняний через електронний кабінет на сайті ПФ. Роботодавець може переглянути інформацію з електронного листка непрацездатності свого працівника на вебпорталі http://portal.pfu.gov.ua. Роботодавець не матиме доступу до даних з вказаним діагнозом працівника!

Працівник повинен повідомити свого роботодавця про те, що захворів і звернувся до лікарні за оформленням е-лікарняного.

Як оплачуватимуться е-лікарняні

Нараховувати компенсацію з тимчасової непрацездатності будуть протягом 10 днів з моменту закриття електронного лікарняного. Розмір виплат залишиться колишнім: від 50% до 100% середнього доходу застрахованої особи, залежно від стажу, розмір допомоги по вагітності та пологах – 100% середнього доходу.

Важливо! У момент, коли лікар створює медичний висновок про тимчасову непрацездатність, пацієнт отримує SMS-повідомлення про те, що йому створили такий медичний висновок. Для пацієнта це є підтвердженням, що ця інформація буде надіслана в Пенсійний фонд. Коли Пенсійний фонд доповнить цю інформацію даними про роботодавця, пацієнт отримає ще одне SMS-повідомлення про те, що йому створили електронний листок непрацездатності. А отже оплатять період непрацездатності.

Перехід від паперових до електронних документів економить час пацієнта, дозволяє роботодавцю і Фонду бачити в перший день, що застрахована особа захворіла, та оперативно нарахувати виплати.

Читайтеет також: У Южноукраїнської лікарні – нові директори

Ще новини