Головна Місто З ранку – 20°C. Як южноукраїнці святкували Водохреще – фото

З ранку – 20°C. Як южноукраїнці святкували Водохреще – фото

Автор ЮжБудНьюз
ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ. Новости Южноукраинск. ЮжБудНьюз. ЮжБудНьюс

У Южноукраїнську Водохреще відзначили богослужінням та традиційним купанням в ополонці на річці Південний Буг. Попри морозну погоду та сніг охочих пірнути у крижану воду вистачає. Дивовижно, що серед більш дорослих досвідчених моржів багато жінок.

З причини локдауну церемонія освячення води не відбулась. Попри все, віряни впевнені, що вся вода у цей день набуває особливих якостей. Саме тому мешканці міста пірнають в крижану ополонку, аби увесь рік бути здоровими.

«Це купання — оздоровлення. Щорічно ми приходимо купатися у прорубі на пляж, щоб бути здоровими. Настрій дуже гарний, це особливий для нас день», – коментує жінка.

На території пляжу працює пункт обігріву, чергують рятувальники мальтійської служби під керівництвом Андрія Дікусара та 25 Державна пожежно-рятувальна частина. Окрім цього, біля прорубу після купання роздавали гарячий чай, також облаштували спеціальний намет для переодягання.

Традиції свята Хрещення Господнє

Традиції Водохреща у 2021 році попри усе – незмінні. У цей день люди набирають освячену воду в храмі з ранку. Заведено відвідувати святкову службу і набрати води собі та своїм близьким або допомогти тим, хто не може сам за нею сходити.

Згідно з церковними правилами, 19 січня заборонено проводити прибирання. За традицією люди в цей день відпочивають від будь-яких справ. Особливо суворо церковнослужителі забороняють робити вологе прибирання і прати білизну. Річ у тому, що вся вода у світі в цей день є святою. Можна прийняти ванну або душ, але прати та прибирати точно не варто.

Ще новини