Головна Саморозвиток З чого почати саморозвиток. 5 ефективних кроків

З чого почати саморозвиток. 5 ефективних кроків

Автор ЮжБудНьюз

У житті кожної людини настає момент, коли вона розуміє, що жити як раніше неможливо. Найчастіше подібні думки стосуються професійної діяльності, яка не приносить морального або фінансового задоволення. Людина відчуває порожнечу, невпевненість, часто власну нікчемність і нереалізованість. Але хороша новина в тому, що, якщо з вами таке сталося – ваше перетворення і особистий успіх не за горами! Адже будь-які позитивні зміни починаються з усвідомлення проблеми і пошуку шляхів її вирішення.

Якщо у вас з’явилося бажання змінити своє життя, для початку визначте сферу, яку хочете поліпшити. Областю саморозвитку може бути не тільки кар’єра, але і фізичне здоров’я, сімейні відносини, духовна сфера, прокачування навичок спілкування, заняття для душі, поліпшення фінансового стану, тощо.

Так чи інакше, будь-яка робота над собою – це великий крок у саморозвитку, який немислимий без таких компонентів.

1. Постановка цілей

Складіть план особистісного розвитку на найближчий місяць, півроку, рік або п’ять років. Успішні люди свого часу так і поводилися – кожен свій день вони наповнювали змістом і розумінням, навіщо і як вони будуть досягати мету. Безглуздо що-небудь робити, не знаючи, що це вам принесе в майбутньому. Якщо ви, наприклад, записалися на курси англійської, потрібно розуміти, як надалі застосуєте отримані знання – вам це потрібно для професії, для поїздки за кордон, або для поліпшення розмовних навичок?

2. Організуйте свій день

У Швеції дітей з самого раннього віку привчають до самостійності і самодисципліни. Дитині пояснюють важливість складати розклад свого дня і визначати пріоритети в різних життєвих справах. Таким чином, людина звикає жити системно, не витрачаючи свою енергію на непотрібні заняття.

Дорослому, який вирішив поліпшити своє життя, просто необхідно вміння організації власного дня і управління часом. Записуйте в щоденник, чим маєте намір сьогодні зайнятися. Психологи радять вибрати три найважливіших справи, на яких буде сконцентровано увагу. Решту занятть поставте в пріоритетну чергу від 1 до 10. Не намагайтеся виконати все і відразу – як показує практика, людина якісно здатна виконати не більше трьох завдань в день.

3. Розвивайте свій мозок і світогляд

Навіть якщо ви вирішили прокачати лише свої професійні навички, озброївшись необхідною літературою або записавшись на навчальні курси, знайдіть час на інтелектуальний розвиток. Читайте серйозні книги на різні теми (історія, філософія, астрономія, фізика, все те, до чого лежить душа). Не любите читати – дивіться наукові пізнавальні передачі. Вивчайте іноземні мови, навіть якщо не плануєте застосовувати їх на практиці (вивчення мов розвиває мозок), заучувати вірші, вирішуйте математичні задачки і головоломки. Приділяйте цим процесам по 30 хвилин щодня – і незабаром побачите, наскільки ваші розумові здібності покращаться.

4. Зберігайте енергію

Для того, щоб почати нове життя, необхідно накопичувати енергію. Отже, її не можна втрачати наліво-направо. Уникайте нервових зривів, емоційного вигорання, безглуздих сварок і конфліктів. Навпаки, для вирішення непростих завдань саморозвитку дотримуйтеся здорового способу життя, який включає в себе спорт, правильне харчування і позитивні афірмації. Практикуйте медитації, приділяйте достатньо часу сну і відпочинку, подорожуйте, займайтеся улюбленою справою що, безумовно, дасть вам заряд енергії та бадьорості, а також буде тренувати витривалість.

5. Розвивайте навички спілкування

Не секрет, що розвиток в закритому просторі відбувається повільно і не цілком ефективно. Адже людина – істота соціальна, і нам життєво необхідне спілкування з собі подібними. Спілкуючись, ми отримуємо емоції, нові знання і життєвий досвід. Слухайте успішних людей, помічайте, про що вони говорять, що їх хвилює, як поводяться з іншими, як виходять з конфліктних ситуацій. А найкраще – самі комунікуйте з різними людьми, вчитеся чути співрозмовника і ставити себе на його місце. Будьте відкриті світу і дійте. Тому що одна справа мати інформацію, інше – використовувати її на практиці. Застосовуйте рекомендації прямо сьогодні, не відкладаючи на завтра!

Ще новини