Головна Місто Южноукраїнськ і відповідальність!

Южноукраїнськ і відповідальність!

Автор ЮжБудНьюз

Якою була явка на дільницях

Явка виборців в місті Южноукраїнськ склала 31,98%, за офіційними даними в територіальній комісії участь прийняло 10 901 особи. За даними ЦВК зареєстровано 34 092 виборців.
Найнижча явка виборців зафіксована в Миколаївській області, де інформація вже надана з усіх територіальних дільничних комісій. Явка виборців по Миколаївській області становила 32,02%, про це повідомили дані ЦВК.

За даними обліку інформації з більш ніж 97% територіальних виборчих комісій, які працювали по всіх регіонах країни, найвища явка виявилася в Тернопільській області – 44,81%.

Чому важливо було проголосувати

Місцева влада внаслідок реформи децентралізації отримала широкі повноваження у багатьох сферах. Саме вона вирішує яким буде стан доріг, медичних та навчальних закладів та багато іншого.

Вчора, 25 жовтня, у Миколаївській області відбулись вибори до 57-ми місцевих рад. Громадяни делегували своїх представників у 1 обласну раду, 4 районних ради та 52 ради (9 міських, 14 селищних та 29 сільських), а також обрали очільників цих територіальних громад24 канал та Центр спільних дій розказують деталі. 

Скільки депутатів буде у кожній з цих рад прямо пропорційно залежить від кількості мешканців, що зареєстровані у відповідній адміністративній одиниці – області, районі чи територіальній громаді. Логіка проста: більше зареєстрованих виборців – більше депутатів у раді.

Сфера компетенції депутатів обласних та районних рад схожа, однак реалізовують свої повноваження вони на різних рівнях – обласному та районному відповідно.
Основною відповідальністю цих рад є затвердження проєктів обласного та районного бюджетів. Проєкти бюджетів на затвердження ради отримують від голів обласної та районних державних адміністрацій,призначених президентом. Кошти з цих бюджетів спрямовуються на спільні в межах регіону соціально-економічні, культурні чи інші програми, розподіляючи їх між територіальними громадами.

Наповнюють ці бюджети з переданих з держбюджету коштів у вигляді дотацій, субвенцій, а також місцевих податків.

Скільки зафіксували порушень

За день голосування поліцейські відкрили 159 кримінальних проваджень за фактами порушень на виборах, відомості внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань. У Миколаївській області 98 повідомлень про правопорушення, повідомляє прес-служба Нацполіціі.

Ще новини