Головна МістоЗаходи Южноукраїнців чекають нові тарифи на тепло та гарячу воду. Чи будуть такі тарифи по кишені?

Южноукраїнців чекають нові тарифи на тепло та гарячу воду. Чи будуть такі тарифи по кишені?

Автор ЮжБудНьюз
ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ. Новости Южноукраинск. ЮжБудНьюз. ЮжБудНьюс. Южноукраинск

Тепло для южноукраїнців подорожчає орієнтовно на 70%, і коштуватиме 412,78 грн за 1 Гкал. Але сплачувати новий тариф мешканці почнуть вже у новому опалювальному сезоні, тобто восени.

А ось нові тарифи на гаряче водопостачання для мешканців почнуть діяти вже з першого квітня, і зростуть на 73%.

Куб гарячої води складатиме:

  • З рушникосушкою: 59,64 грн/м3, що на 72,5 % (25, 08 грн) більше чинного тарифу.
  • Без рушникосушки: 46,75 грн/м3, що на 73% (19,76 грн) більше чинного тарифу.

Зі слів Дмитра Судакова, який тимчасово виконує обов’язки директора КП ТВКГ, на сьогодні оптимізується штатний розклад, що дозволить заощаджувати близько 4 млн грн на рік. Вже змінений постачальник електроенергії, а це менше витрат на 8,8 млн грн на рік. Планується реконструкція декількох ТРП та одної КНС. Ведеться робота з вдосконалення систем обліку споживання води та тепла. Дмитро Сергійович розповів, що перша ж перевірка одного з будинків призвела до виявлення у квартирах магнітів на лічильниках, тобто були зафіксовані факти крадіжки води. Різниця між споживанням води будинком та даними, що передають мешканці, складає понад 450 тисяч гривень щомісяця, на рік це близько 6 млн грн. Всі ці та інші втрати складають понад 35 мільйонів гривень на рік. Дмитро Судаков акцентував на тому, що підприємство працює за тарифами, що були встановлені ще у 2018 році, що призводить до збиткової діяльності підприємства та накопичення боргу перед ВП ЮУ АЕС.

12 членів виконкому проголосували за підвищення тарифів. Крім цього, депутати міськради передбачили у бюджеті на 2022 рік понад два мільйонів гривень матеріальної допомоги малозахищеним громадянам Южноукраїнської МТГ у зв’язку з підвищенням тарифів на комунальні послуги.

Мешканці зможуть звернутися до КЗ “Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Южноукраїнської міської територіальної громади” та отримати право на щомісячну матеріальну допомогу:

  • якщо у Вашої родини дохід менший за 3350,2 грн на кожного члена сім’ї щомісяця;
  • якщо Ви і члени Вашої родини не маєте пільг на комунальні послуги чи не отримуєте субсидії;
  • якщо Ви і члени Вашої родини не маєте у власності більше, ніж 1 житлове приміщення;
  • якщо Ви або члени Вашої сім’ї працездатного віку працюєте, навчаєтеся або зареєстровані у центрі зайнятості, чи доглядаєте за дітьми до досягнення ними трирічного віку, за дітьми, що потребують догляду протягом часу, визначеного у медичному висновку лікувально-консультаційної комісії, чи доглядаєте за особою з інвалідністю І групи та дитиною з інвалідністю.

Додаткову інформацію Ви можете отримати за телефонами 5-55-37, 5-44-54 або 0689451900
м. Южноукраїнськ, бульвар Цвіточний, 4

Ще новини