Головна МістоЗаходи Южноукраїнська міська бібліотека для дітей запрошує…

Южноукраїнська міська бібліотека для дітей запрошує…

Автор Виталия
ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ. Новости Южноукраинск. ЮжБудНьюз. ЮжБудНьюс. Южноукраинск

Комунальний заклад “Бібліотека для дітей” запрацювала після карантину з 5 травня. І як, зазначає директорка закладу Хрустовська Євгенія Анатоліївна, відвідувачі вже приходять. Взагалі “Бібліотека для дітей” обслуговує більше ніж 1750 читачів за рік.

Ми, редакція ЮжБуд_News, поспілкувалися з Євгенією Анатоліївною та на власні очі переконались, що на сьогодні єдина дитяча міська бібліотека – це сучасний заклад, що надає цілу низку корисних послуг для дітей до 14 років

ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ. Новости Южноукраинск. ЮжБудНьюз. ЮжБудНьюс. Южноукраинск
фото заходів

Структурно бібліотека поділяється на три відділи:

  • для молодшого шкільного віку (1-4 клас);
  • для середнього та старшого шкільного віку (5-9 клас);
  • читацька зала.

В читацькій залі діти мають змогу працювати за зручними столами, використовуючи не тільки книжки, що надає заклад, а й інтернет-мережу. До того ж, саме в цім найбільшім приміщені, проводяться різноманітні заходи, про які, зокрема, ви можете дізнаватися зі сторінки на Фейсбуці.

ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ. Новости Южноукраинск. ЮжБудНьюз. ЮжБудНьюс. Южноукраинск
Найближчий захід 

Треба сказати, що Южноукраїнська міська бібліотека для дітей  постійно знаходиться у пошуку нових форм роботи з читачами, аби привернути увагу до книги та здобуття знань в цілому. Це й вікторини, й лекції з переглядом відеоматеріалів, і заходи на свіжому повітрі та багато-багато інших корисних подій пропонується тут. Тобто заклад намагається створити таку територію для юних читачів, де б вони могли цікаво та з користю провести дозвілля. Наприклад, у відділі для молодшого шкільного віку, окрім книжок, є настільні ігри. Як розповіли нам працівники бібліотеки, іноді мами лишають дітей погратися та почитати поки йдуть по своїх справах.

Але звичайно, найголовніша можливість, що надає комунальний заклад, це можливість отримати цікаву та корисну книгу.  І читачі мають змогу сповна скористатися цією нагодою, адже фонд бібліотеки налічує понад 10 тисяч екземплярів, а книговидача на рік – це близько 36 тисяч книжок. Але не дивлячись на ці немалі цифри, Южноукраїнська міська бібліотека для дітей робить все за для того, щоб збільшити ці показники.  

Книги на поличках розкладені дуже зручно, по тематиках, а програмна література зберігається у  сховищах.

Працівники комунального закладу “Бібліотека для дітей” розповіли, що на передодні літа завжди багато школярів беруть книги зі списку до читання на літо. Тому варто поквапитись, щоб не опинитися в черзі на книгу. Приходьте вже, щоб заздалегідь прочитати програмну шкільну літературу.

Нам було цікаво, а яку ще літературу окрім програмної читають діти сьогодні.

ЮжБуд_News: Яка література має попит у дітей?

Директорка закладу: молодший вік приходять частіше з батьками, беруть дитячі енциклопедії та казки. Полюбляє малеча книжки з серії «Видатні особистості».

ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ. Новости Южноукраинск. ЮжБудНьюз. ЮжБудНьюс. Южноукраинск
книга з серії «Видатні особистості»

Старші – більше беруть книжок по шкільній програмі,  але є й такі, що читають й позакласну літературу. У дорослих також популярними є енциклопедії, а ще люблять фантастику та пригоди.  

ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ. Новости Южноукраинск. ЮжБудНьюз. ЮжБудНьюс. Южноукраинск
енціклопедії люблять усі

У всіх вікових групах користуються попитом періодичні видання. Наприклад, найулюбленіші журнали у дівчаток 1-4 класів,  це «Чарівна принцеса» та «Barbie».

ЮжБуд_News: з оглядом на карантинні обмеження, як працює бібліотека сьогодні?

Директорка закладу: В одному відділу бібліотеки може обслуговуватися одна людина, а в читацькому залі одночасно може знаходитись – до 5 дітей.

Також карантин вносить свої корективи й проведення заходів, ми маємо план заходів, але вимушені його корегувати в залежності від ситуації. І все ж таки ми намагаємось, не дивлячись на складну ситуацію, бути активними.

Наші діти беруть участь в різноманітних конкурсах, і від національної бібліотеки, і від нашого куратора – Миколаївської обласної бібліотеки для дітей ім. Лягіна. Так, нещодавно, наші читачі брали активну участь у конкурсі  дитячого екомалюнка «Книга і діти, екологія і світ».

ЮжБуд_News: Ви розповідали, що фонд бібліотеки постійно оновлюється, але ж не можна виставити на полички усі книги, частина з них знаходиться у сховищах…

Директорка закладу: Для розкриття фонду бібліотеки, в нас є постійно діючи виставки, це й книги-новинки й тематичні виставки, такі як виставка книг Т.Г.Шевченко.

Виставки постійно оновлюються, щоб, по-перше, читачі бачили які новинки має бібліотека, а по-друге, це виставки, що присвячені якійсь даті чи події. Так, зараз можна ознайомитись з тематичною поличкою до Дня Європи. Плануємо викладку літератури до дня родини «Азбука для батьків» 14 травня.

ЮжБуд_News: чи можна до вас приносити старі книжки?

Директорка закладу: ми влаштовуємо «дні дарування книг». І дійсно книжки приносять – ми їх передивляємося чи підходять вони нам.

ЮжБуд_News: чи планує бібліотека якісь захід найближчим часом?

Директорка закладу: 15 травня плануємо провести бесіду-вшанування до 130-річча від дня народження М.Булгакова. Тож запрошуємо і на цю подію й на інші. Приходьте до міської бібліотеки для дітей!

ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ. Новости Южноукраинск. ЮжБудНьюз. ЮжБудНьюс. Южноукраинск


Южноукраїнська міська бібліотека для дітей  розташована за адресою б-р Цвіточний, 4

Ще новини