Головна Енергетика Южно-Українська АЕС готує пробний запуск агрегата №3 Ташлицької ГАЕС

Южно-Українська АЕС готує пробний запуск агрегата №3 Ташлицької ГАЕС

Автор ЮжБудНьюз
ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ.

До Дня енергетика на Южно-Українському енергокомплексі планують здійснити пробний пуск третього гідроагрегата Ташлицької гідроакумулювальної електростанції.

Про це повідомили на офіційному сайті Южно-Української АЕС

На даний час монтажні операції ведуться на всіх рівнях будівлі ГАЕС. Струмопроводи хорватського виробництва. Напруга сягатиме 17,5 кВ, тож і захист вони мають відповідний. Обладнання зручне у монтажі: секції з’єднують безпосередньо у місці використання.

«Монтаж електротехнічного обладнання, зокрема, струмопроводів – основний напрям роботи на сьогодні. Це обладнання має забезпечити електричне з’єднання генератора-двигуна третього гідроагрегата і блочкового трансформатора. Загальна довжина всіх струмопроводів 1200 метрів. Змонтовано приблизно 800 метрів. Заварено більш ніж половина стиків», – розповів заступник головного інженера ПрАТ «Юженергобуд» Василь Пастушенко.

З підприємства ПрАТ «Юженергобуд» до будівельних і монтажних робіт на агрегаті №3 ТГАЕС залучено майже 200 фахівців, а також субпідрядної організації – ТОВ «ЮГ-СГЕМ». При цьому на пусконалагоджувальні операції планують запросити фахівців спеціалізованих організацій.

Наразі монтажники також прокладають кабельні лінії. Щоб з’єднати всі системи пускового комплексу, треба майже 100 км кабелю. У процесі монтажу й обладнання систем контролю, захисту та керування гідроагрегатом.

«Повну комплектацію гідроагрегату електротехнічним обладнанням та контрольно-вимірювальними приладами буде виконано до середини листопада. До цього часу має надійти й блочковий трансформатор виробництва Запорізького трансформаторного заводу», – запевнив Василь Пастушенко.

У переліку постачальників основного обладнання – український завод «Електроважмаш», а також провідні світові виробники електротехнічного та енергетичного обладнання – концерн Siemens (Німеччина), шведсько-швейцарська компанія АВВ, американська корпорація Emerson.

Уведення в експлуатацію агрегату №3 Ташлицької ГАЕС не передбачає підвищення рівня Олександрівського водосховища, який нині становить 16 метрів.

Нагадаємо: Ташлицька ГАЕС – одна зі складових Южно-Українського енергокомплексу, що є єдиним в Україні підприємством з комплексним використанням базових ядерних, а також маневровний гідро- та гідроакумулювальних потужностей. Основне призначення ТГАЕС – виробництво електроенергії для покриття вечірніх і ранішніх піків споживання та використання надлишкової нічної енергії.

На нинішньому етапі на Южно-Українському енергокомплексі в експлуатації перебувають 3 атомні енергоблоки сумарною встановленою потужністю 3000 МВт Южно-Української АЕС, 2 гідроагрегати сумарною потужністю 9,8 МВт Олександрівської ГЕС і 2 гідроагрегати сумарною робочою потужністю в генераторному режимі 320 МВт Ташлицької ГАЕС.

Спорудження гідроакумулювальної електростанції триває.

* Наказом президента ДП «НАЕК «Енергоатом» від 12 березня 2019 року 
«Про затвердження проєкту завершення будівництва Ташлицької ГАЕС. Введення гідроагрегатів 
№3-6 (м. Южноукраїнськ Миколаївської області (Коригування)» визначено введення в експлуатацію шести гідроагрегатів ТГАЕС загальною потужністю 906 МВт. 

Ще новини