Головна Безпека Які вони захисні маски майбутнього?

Які вони захисні маски майбутнього?

Автор ЮжБудНьюз
ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ. Новости Южноукраинск. ЮжБудНьюз. ЮжБудНьюс. Южноукраинск

У найближчому майбутньому нам важко буде уявити наше буденне життя без захисних масок. Тож світ не сидить на місці, і вже планує багато інноваційних масок з нанотканини, здатних убивати вірус на місці, захищати очі й дозволяти їсти та чистити зуби.

Пропонуємо ознайомитися з новими винаходами на ринку антиковідних масок і респіраторів у світі, які підготував Укрінформ.

БАГАТОРАЗОВА МАСКА ВІД КОВІДУ – УКРАЇНА

Активісти з громадської організації «Гідроенергоекологія Карпат» придумали та запатентували новий вид багаторазової захисної маски для захисту від Covid-19. Вона виглядає як медичний щиток, але набагато функціональніша, легша та дешевша.

ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ. Новости Южноукраинск. ЮжБудНьюз. ЮжБудНьюс. Южноукраинск
 Новий вид багаторазової захисної маски для захисту від Covid-19

Забір повітря та видих здійснюються з-поза меж маски – біля вух, тому співбесідники при зустрічі не обмінюються повітряними масами. У маску можна ставити змінний фільтр та мити її. Виготовляється вона із харчового пластика.

Маска може згодитися як у боротьбі з коронавірусом, так і на виробництві – для захисту органів дихання робітників. Собівартість маски – 25 грн, у роздрібній мережі коштуватиме до 50 грн.

НАЗАЛЬНА МАСКА – МЕКСИКА

Дослідники мексиканського Національного політехнічного інституту створили і запатентували назальну маску, яку назвали – Mask Eating. Передбачається, що ця маска допоможе в боротьбі з COVID-19 у повсякденному житті.

Винахід не призначений для заміни звичайної маски, а має посилити заходи щодо захисту здоров’я в ті моменти, коли її потрібно знімати: при прийомі їжі, під час пиття, чищення зубів або консультацій у стоматолога та ін.

ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ. Новости Южноукраинск. ЮжБудНьюз. ЮжБудНьюс. Южноукраинск
 Назальна маска –  Mask Eating.

Щоб зробити маску ефективним бар’єром для зниження зараження SARS-CoV-2, дослідницька група взяла до уваги розмір аерозолів (менше 5 мікрон) і провела оцінку різних матеріалів, поки не знайшла оптимальний для виготовлення, яке проводилося у відповідності зі строгими стандартами якості.

БАГАТОРАЗОВА МАСКА З ПІДІГРІВОМ – США

Учені Массачусетського інституту технологій розробили маску багаторазового використання з нагрітою мідною сіткою, яка живиться від батареї та оточена ізолюючим неопреном, та здатна деактивувати коронавірус у повітрі.

ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ. Новости Южноукраинск. ЮжБудНьюз. ЮжБудНьюс. Южноукраинск
Багаторазова захисна маска з підігрівом
Фото: MASSACHUSETTS INSTITUTE OF TECHNOLOGY

Маска містить мідну сітку, яка нагрівається, тож коли людина вдихає і видихає, повітря багато разів проходить через сітку, котра уповільнює й деактивує частинки вірусу завдяки високій температурі. За словами дослідників, така розробка може бути корисною для лікарів, а також для пересічних людей, коли неможливо дотриматись соціальної дистанції, приміром, у переповненому міському транспорті.

МАСКА, ЩО БЛОКУЄ КОРОНАВІРУС – ФРАНЦІЯ

Французька компанія BioSerenity, виробник масок для громадського здоров’я, розробила першу маску, яка вбиває віруси.

ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ. Новости Южноукраинск. ЮжБудНьюз. ЮжБудНьюс. Южноукраинск
Французька компанія BioSerenity розробила першу маску, яка вбиває віруси.

За словами генерального директора фірми Марка Фруена, дана маска має здатність «блокувати віруси». Засіб індивідуального захисту складається з чотирьох шарів, один з яких має бактерицидні й антивірусні властивості. Маска одноразова та рекомендована для 4-годинного носіння.

Проведені дослідження показали зниження вірусу на 99,9% менш ніж за 5 хвилин. Дослідники вважають, що така маска буде захищати від усіх штамів коронавірусу. Нова маска вже отримала сертифікат відповідності CE (Conformite Europeenne) для моделі FFP, пізніше буде сертифікована її хірургічна модифікація. Компанія BioSerenity оцінює таку маску у 1,49 євро, а хірургічна модифікація маски буде продаватися по 0,44 євро.

МАСКА, ЯКА ЗАХИЩАЄ ОЧІ – США

Американська компанія Blanc розробила нову захисну маску від коронавірусу, яка повністю закриває обличчя (зокрема очі).

Маска Blanc має футуристичний дизайн і високий ступінь захисту завдяки використанню спеціальних багаторазових HEPA-фільтрів, що не пропускають понад 99% пилу, але забезпечують надходження свіжого повітря протягом 14 днів. Шолом щільно прилягає до обличчя, також його можна індивідуально відрегулювати. Але таку маску можна носити не більше трьох-чотирьох годин на день.

ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ. Новости Южноукраинск. ЮжБудНьюз. ЮжБудНьюс. Южноукраинск
Компанія Blanc розробила нову захисну маску від коронавірусу, яка повністю закриває обличчя.

Маску випустили у різних кольорах, а також за допомогою передніх панелей маски можна змінювати візерунки, кольори та текстуру пристрою, щоб створити новий образ та показати їхню унікальну індивідуальність і настрій протягом декількох хвилин.

Наразі маску можна придбати від 99$ до 199$ на краудфандинговій платформі Kickstarter.

МАСКА ВІД XIAOMI – КИТАЙ

Дочірня компанія Xiaomi – Huami – розробила маску Aeri для обличчя, яка здатна захистити від COVID-19. Маска виготовлена ​​з пластику і фільтруючих елементів.

ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ. Новости Южноукраинск. ЮжБудНьюз. ЮжБудНьюс. Южноукраинск
Huami – розробила маску Aeri для обличчя, яка здатна захистити від COVID-19

Розробники оснастили Aeri ультрафіолетовою лампою, яка буде дезінфікувати фільтруючі елементи протягом 10 хвилин. Знезараження відбувається, коли маска підключається до джерела живлення через USB. Але зовнішню частину Aeri доведеться дезінфікувати вручну.

Одним комплектом фільтрів можна користуватися до півтора місяця, потім їх слід міняти. Також власники маски зможуть додатково встановити на неї вентилятор для посиленого притоку повітря.

РЕСПІРАТОР З НАНОВОЛОКНА – ЧЕХІЯ

У Чехії компанія, яка спеціалізується на виробництві нановолокна, розробила респіратор багаторазового використання різних типів захисту на основі матеріалів із нановолокна.

ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ. Новости Южноукраинск. ЮжБудНьюз. ЮжБудНьюс. Южноукраинск
Респіратори із використанням нановолокна класу FPP-2 та FPP-3

Молекулярна структура волокна не пропускає тверді та рідинні мікрочастинки набагато краще, ніж у звичайному респіраторі. Головна перевага – принцип механічної фільтрації. Частинки чіпляються в густій сітці нановолокна, яке в тисячу разів тонше за людське волосся. Тож коли людина видихає вологе повітря, ця наномембрана знову висохне і не втратить своїх фільтраційних якостей.

Носити респіратор із нановолокном можна щонайменше 2 тижні та навіть більше – й захисні якості не зникнуть. Для цього потрібно респіратор обробляти дезінфектором. Респіратори пройшли сертифікацію у відповідних органів. Коштуватиме респіратор 65 чеських крон (≈ 84 грн).

Ще новини