Головна Здоров'я Які вітаміни потрібні для підтримки здоров’я?

Які вітаміни потрібні для підтримки здоров’я?

Автор Анна

Всі ми знаємо, що осінь-зима – період вірусних захворювань. Для того, щоб підтримувати імунну систему в тонусі потрібен ряд вітамінів, які необхідні людині для підтримки здоров’я, краси, молодості та гарного самопочуття. Ці органічні сполуки є джерелом енергії, беруть участь в різних біохімічних і фізіологічних процесах. Вітаміни – це речовини що не виробляються в організмі, тому для нормальної життєдіяльності кожен повинен отримувати їх ззовні. Потреба в них особливо зростає в осінньо-зимовий період, коли людина найбільш схильна до розвитку простудних захворювань. Дефіцит вітамінів, може тільки погіршити перебіг як бактеріального так і вірусного захворювання. Тому важливо правильно обрати комплекс вітамінів на осінь, тим самим захистивши себе від розвитку різних патологій.

A, C, E, D, B, K – це не просто набір букв, а найбільш важливі для нашого організму вітаміни.

Саме вони є будівельними елементами, що допомагають підтримувати працездатність нашого тіла. В період міжсезоння організм потребує додаткових вітамінів і мінералів. Вони повинні надходити не тільки з овочами і фруктами, але ще і в якості фармакологічних харчових добавок. Нестача вітамінів досить швидко проявляється клінічно, існують характерні ознаки, які свідчать про авітаміноз, до яких відносяться:

 • Зміна стану волосся, нігтів, слизової, шкіри;
 • Тривала емоційна лабільність;
 • Часті і тривалі простудні захворювання;
 • Розлади роботи шлунково-кишкового тракту;
 • Погіршення загального стану;
 • Зниження працездатності, погіршення пам’яті, низька концентрація уваги.

При виникненні будь-якої із цих ознак важливо звернутися за консультацією до лікаря. Він допоможе визначити яких вітамінів не вистачає восени і підбере необхідний комплекс.

Топ головних вітаміна, яких потребує організм восени

В осінній період організму складно адаптуватися до часто мінливої погоди, перепадів температур. Тому важливо забезпечувати себе такими мікроелементами:

 • Вітамін A. Нормалізує метаболічні процеси, має антиоксидантну дію, покращує зовнішній вигляд шкіри і її придатків.
 • Вітамін Е. Надає потужну стимулюючу дію на імунну систему, покращує стан судин.
 • Вітамін С. Якісно виводить токсини, активує клітини імунної системи, бере участь в процесах кровотворення.
 • Вітамін B6. Покращує роботу нервової системи, нормалізує емоційний фон, підвищує працездатність.
 • Вітамін B12. Використовується для підтримки функції шлунково-кишкового тракту, покращує кровотворення.
 • Вітамін D. Покращує здоров’я волосся і нігтів, прискорює роботу імунної системи.

Дані біологічно активні речовини не синтезуються і практично не накопичуються в організмі. Тому рекомендується приймати їх в комплексі в достатньому дозуванні.

Продукти харчування з високим вмістом необхідних вітамін

Людським організмом найкраще засвоюються натуральні нутрієнти, які містяться в продуктах. Потрібно використовувати сезонні плоди, в своєму складі вони мають максимально низький вміст пестицидів і інших хімікатів.

 • Вітаміни групи С у великій кількості містяться в фруктах групи цитрусових, квашеній капусті, ріпчастій цибулі. Також достатню кількість аскорбінової кислоти можна отримати з чаю, різних видів плодів горобини, калини, смородини і шипшини.
 • Вітаміни групи Е можна отримати, вживаючи в їжу різні масла рослинного походження, яйця, моркву. Також даний вітамін міститься в зелених овочах, кукурудзі, пророщеній пшениці.
 • Вітамін Д в харчових продуктах міститься в малій кількості. Його можна отримати в достатній кількісті тільки від випромінювання ультрафіолетового спектра. До продуктів, в яких є цей мікроелемент відносять вершкове масло, сир, сметану, вершки.
 • Вітамін А для зміцнення імунітету восени дістати найпростіше. У великій кількості він міститься в моркві, як в коренеплоді, так і в бадиллі. Також цей мікроелемент можна отримати, вживаючи в їжу яйця, сир, яблука, томати.

Комплекс вітамін, для підтримки організму в осінньо-зимовий період

Для зміцнення імунітету не завжди достатньо мікроелементів, які надходять з харчовими продуктами. Недостатність деяких біологічно активних речовин, можна заповнити лише фармакологічними засобами. Кращі вітаміни на осінь важливо вибирати правильно. Багато вітамін можна придбати окремо у вигляді ін’єкцій, капсул, таблеток. Вони продаються під власною назвою – токоферолу ацетат (вітамін Е), ретинол (вітамін А). Щоб уникнути хронічної нестачі вітамін можна приймати комплексні препарати, які містять відразу кілька речовин. Перед застосуванням будь-яких лікарських речовин для профілактики або здорового способу життя важливо проконсультуватися з лікарем.

Ще новини