Головна Місто Які свята відзначаємо 9 листопада?

Які свята відзначаємо 9 листопада?

Автор ЮжБудНьюз

День української писемності та мови

Свято встановлено 9 листопада 1997 року, коли минулий Президент України Леонід Кучма на підтримку ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства видав Указ № 1241/97 «Про День української писемності та мови». В Указі зазначено: «Установити в Україні День української писемності та мови, який відзначати щорічно 9 листопада в день вшанування пам’яті Преподобного Нестора-Літописця». Преподобний київський літописець та письменник-агіограф, автор «Житій святих князів Бориса і Гліба та Феодосія Печерського» вважається упорядником (за іншою версією автором) “Повісті минулих літ”.

Кожного року традиційно до свята проводиться радіодиктант національної єдності. Таку акцію започаткували 2000 року. Долучитися до написання радіодиктанту національної єдності може будь-хто, як в Україні, так і за її межами. Пишуть диктант лише від руки. Усі надіслані роботи перевірить спеціальна фахова комісія. Роботи, написані без помилок, отримають подарунки від партнерів проекту. Результати оголосять упродовж 1–2 місяців залежно від кількості отриманих листів.

Всеукраїнський день працівників культури та аматорів народного мистецтва

Сьогодні також святкують Всеукраїнський день працівників культури та аматорів народного мистецтва. Минулий Президент України Віктор Янукович 30 грудня 2011 року підписав постанову №1209/2011 “Про відзначення в Україні деяких пам’ятних дат і професійних свят” та встановив цей день відзначати в третю неділю травня і отримав назву “Всеукраїнський день працівників культури та майстрів народного мистецтва”. З 2014-го року, відповідно до Указу Президента України від 30 грудня 2013-го року № 717/2013, цей День став відзначатися 9-го листопада.

Також у цей день традиційно відзначають найкращих популяризаторів українського слова, стартує Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика. Цей конкурс проводиться за підтримки МОН.

Ще новини