Головна Світ Які основні властивості ековати: що в ній екологічного?

Які основні властивості ековати: що в ній екологічного?

Автор ЮжБудНьюз
ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ. Новости Южноукраинск. ЮжБудНьюз. ЮжБудНьюс

Ековата широко застосовується в будівництві різних конструкцій – для утеплення житлових приміщень, складів, торгових приміщень і нежитлових громадських будівель, де досить часто може виникнути конденсат.

Даний целюлозний утеплювач екологічний, він не запалюється, вогнестійкий, не гниє, добре тримає тепло і звукоізоляцію. Нині цей матеріал надзвичайно популярний на просторах північноамериканського континенту, також в європейських та на сході Азії, особливо в Японії. ЮжБудNews разом з Україною Будівельною розкажуть про переваги даного матеріалу.

ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ. Новости Южноукраинск. ЮжБудНьюз. ЮжБудНьюс
фото:facebook

Головними складовими в виробництві ековати є:

  • Не потрібні матеріали паперово-картонної промисловості;
  • Макулатура газетного або паперового типу, яка відрізняється низькою якістю сировини, шляхом підвищеної сприйнятливості до забрудненості. Також наявність неоднорідності та різносортні матеріали.

Читайте також: Стильні речі з бетону у Вашому інтер’єрі

ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ. Новости Южноукраинск. ЮжБудНьюз. ЮжБудНьюс
фото:facebook

Перевага ековати:

  • Пожежобезпечність;
  • Вологостійкість;
  • Біостійкість і тривалий термін служби;
  • Повітропроникність;
  • Відсутність усадки у вертикальних конструкціях;
  • Високі звукоізоляційні якості;
  • Відсутність швів і пустот;
  • Простота монтажу.

Утеплюємо будинок за допомогою ековати

Матеріал напилюють на поверхню за допомогою спеціальної мобільної видувної установки, що складається з ємності, куди засипають ізолюючий склад, і шланга. Під тиском утеплювач надходить на потрібну висоту, звідки і відбувається розпорошення.

Ековата укладається сухим, вологим і волого-клейовим методами. Сухий метод застосовується в разі утеплення горизонтальних і похилих поверхонь, заповнення замкнутих порожнин в стінах, міжповерхових і підвальних перекриттях. Вологий спосіб використовують при роботі з вертикальними конструкціями. Ековату зволожують і повністю заповнюють нею необхідні простори. Через деякий час утеплювач стає еластичним і міцно “схоплюється” зі всім, з чим стикається, утворюючи цілісний покривний шар, не схильний до деформації протягом багатьох років. Волого-клейовий спосіб рекомендований для утеплення стель і стін, коли необхідна особлива міцність зчеплення з основою. У цьому випадку перед розпиленням в ємності установки змішують ековату і спеціальний клейовий склад.

При невеликих масштабах будівництва, наносити утеплювач можна і зовсім без застосування спеціальної апаратури. В даній ситуації ековату просто попередньо трохи розпушують руками. Якщо утеплювальна поверхня горизонтальна, то потім матеріал рівномірно розкладають і закривають дошками. Утеплювати стіни вручну за допомогою целюлозної вати дещо складніше, але також цілком можливо. Зазвичай, ековатою до пружного стану заповнюють невеликий простір, спеціально залишений між стіною і обробним матеріалом, відмежовуючи останній від утеплювача папером. Це робиться для запобігання появи в перший час великої кількості пилу. Через кілька тижнів, коли ековата “розправиться”, підвищене пилоутворення припиниться. При реконструкції будівлі або повної його перебудові утеплювач можна буде видалити і потім використовувати вдруге. Необхідно тільки злегка розбити спресовану плиту і розпушити целюлозну Вату, як це роблять при первісному укладанні.

Разом з тим целюлозна вата — натуральний матеріал, а значить, дозволяє будівлі “дихати”, забезпечуючи комфортний мікроклімат в приміщенні.

Ще новини