Ековата широко застосовується в будівництві різних конструкцій – для утеплення житлових приміщень, складів, торгових приміщень і нежитлових громадських будівель, де досить часто може виникнути конденсат.
Даний целюлозний утеплювач екологічний, він не запалюється, вогнестійкий, не гниє, добре тримає тепло і звукоізоляцію. Нині цей матеріал надзвичайно популярний на просторах північноамериканського континенту, також в європейських та на сході Азії, особливо в Японії. ЮжБудNews разом з Україною Будівельною розкажуть про переваги даного матеріалу.
Головними складовими в виробництві ековати є:
- Не потрібні матеріали паперово-картонної промисловості;
- Макулатура газетного або паперового типу, яка відрізняється низькою якістю сировини, шляхом підвищеної сприйнятливості до забрудненості. Також наявність неоднорідності та різносортні матеріали.
Читайте також: Стильні речі з бетону у Вашому інтер’єрі
Перевага ековати:
- Пожежобезпечність;
- Вологостійкість;
- Біостійкість і тривалий термін служби;
- Повітропроникність;
- Відсутність усадки у вертикальних конструкціях;
- Високі звукоізоляційні якості;
- Відсутність швів і пустот;
- Простота монтажу.
Утеплюємо будинок за допомогою ековати
Матеріал напилюють на поверхню за допомогою спеціальної мобільної видувної установки, що складається з ємності, куди засипають ізолюючий склад, і шланга. Під тиском утеплювач надходить на потрібну висоту, звідки і відбувається розпорошення.
Ековата укладається сухим, вологим і волого-клейовим методами. Сухий метод застосовується в разі утеплення горизонтальних і похилих поверхонь, заповнення замкнутих порожнин в стінах, міжповерхових і підвальних перекриттях. Вологий спосіб використовують при роботі з вертикальними конструкціями. Ековату зволожують і повністю заповнюють нею необхідні простори. Через деякий час утеплювач стає еластичним і міцно “схоплюється” зі всім, з чим стикається, утворюючи цілісний покривний шар, не схильний до деформації протягом багатьох років. Волого-клейовий спосіб рекомендований для утеплення стель і стін, коли необхідна особлива міцність зчеплення з основою. У цьому випадку перед розпиленням в ємності установки змішують ековату і спеціальний клейовий склад.
При невеликих масштабах будівництва, наносити утеплювач можна і зовсім без застосування спеціальної апаратури. В даній ситуації ековату просто попередньо трохи розпушують руками. Якщо утеплювальна поверхня горизонтальна, то потім матеріал рівномірно розкладають і закривають дошками. Утеплювати стіни вручну за допомогою целюлозної вати дещо складніше, але також цілком можливо. Зазвичай, ековатою до пружного стану заповнюють невеликий простір, спеціально залишений між стіною і обробним матеріалом, відмежовуючи останній від утеплювача папером. Це робиться для запобігання появи в перший час великої кількості пилу. Через кілька тижнів, коли ековата “розправиться”, підвищене пилоутворення припиниться. При реконструкції будівлі або повної його перебудові утеплювач можна буде видалити і потім використовувати вдруге. Необхідно тільки злегка розбити спресовану плиту і розпушити целюлозну Вату, як це роблять при первісному укладанні.
Разом з тим целюлозна вата — натуральний матеріал, а значить, дозволяє будівлі “дихати”, забезпечуючи комфортний мікроклімат в приміщенні.