Головна Безпека Як зберегти психологічне здоров’я після зустрічі з шахраями

Як зберегти психологічне здоров’я після зустрічі з шахраями

Автор Анна
ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ. Новости Южноукраинск. ЮжБудНьюз. ЮжБудНьюс

Що робити після зустрічі з шахраями? Як не впасти у відчай?

В ефірі Українського радіо: Миколаїв практична психологиня Тетяна Іванова розповіла, що робити, якщо ви стали жертвою шахраїв, і як мінімізувати вплив на психічне здоров’я у такому випадку. Про це повідомляє Суспільне. Миколаїв

Спеціалістка радить не замикатися у собі, якщо ви стали жертвою шахраїв. Навпаки, своїм емоційним станом варто поділитися з родичами, знайомими, а в деяких випадках і з психологом.

За словами Тетяни Іванової, стати жертвою шахраїв – це не соромно. Ваш досвід допоможе іншим людям не потрапити в таку ж ситуацію.

“Шахрайські схеми зараз бувають доволі витонченими, доволі “законними”, ґрунтовними, тому людина може повірити. Не соромно потрапити на гачок, а соромно потрапити на гачок двічі, не робити висновки”, – розповіла Тетяна Іванова.

Окрім цього, в жодному разі не давати почуттю провини взяти гору над власними емоціями.

“Ця провина вже нічого не змінить, вона не дасть нам ніякого ресурсу, вона навпаки тільки буде його вибирати, буде “вибивати” ґрунт з-під ніг”, – сказала психологиня.

Родичам, друзям та знайомим жертви слід пам’ятати, що подібна ситуація може трапитися з кожним, тож не варто постійно звинувачувати людину в тому, що вона стала жертвою шахраїв. У такому випадку краще дати пораду, допомогти, або взагалі промовчати.

Ще новини