Головна Здоров'я Як заняття спортом покращують життя: 5 фактів

Як заняття спортом покращують життя: 5 фактів

Автор ЮжБудНьюз

Цілком природно, що кожна людина хоче завжди виглядати красиво і привабливо. А для цього обов’язково потрібно стежити за своїм здоров’ям. На жаль, сучасний розвиток технологій призводить до того, що фізична активність людей неухильно знижується. Зараз без проблем можна скупитися в магазинах, не покидаючи меж власного будинку, не потрібно ходити в кіно, на стадіон або в театр – все це доступно в живій трансляції. Можливостей різних багато, але, разом з тим, в кінцевому результаті такий стан речей призводить до послаблення кістково-м’язового апарату, погіршення зору і до багатьох інших проблем, пов’язаних зі здоров’ям.

Тому велику роль для поліпшення життя людини відіграють заняття спортом. Як показують численні дослідження, фізкультура і здоровий спосіб життя дуже взаємопов’язані. Щоб переконати вас у цьому, варто привести п’ять незаперечних фактів з цього приводу.

1. Підтримка роботи серцево-судинної системи

Спортивні вправи істотно поліпшують циркуляцію крові і підвищують витривалість. Посилення кровотоку призводить до того, що всі м’язові тканини починають отримувати достатню кількість кисню і поживних речовин, які потрібні для нормальної роботи мускулатури під час тренувань.

У звичайному стані серце перекачує близько 5 літрів за хвилину. При підвищенні навантажень пульс зростає і кількість крові обчислюється 10 – 20 літрами. У спортсменів рідка частота серцевих скорочень, а викид крові в артерію збільшений. Такий економний режим благотворно впливає на роботу серця.

Як свідчить статистика, близько третини населення Миколаївської області мають проблеми з серцево-судинною системою. Тому заняття спортом можуть стати відмінною профілактикою таких захворювань.

2. Зміцнення імунітету

Примітно, що регулярні тренування сприяють поступовому зміни складу крові. У зв’язку з цим можна помітити збільшення кількості еритроцитів з 4,5-5 млн / 1 мм3 до 6 мл. А оскільки основною функцією червоних кров’яних тілець є транспортування кисню і поживних речовин, то їх кількість безпосередньо впливає на насичення тканин і м’язів ще більшою кількістю кисню. Також поліпшується стан і лейкоцитів. Будучи частиною імунної системи, ці клітини допомагають боротися з хвороботворними вірусами і бактеріями.

Крім того, посилення м’язової роботи призводить до зниження рівня цукру в крові, сприяє поліпшенню функцій сечостатевої системи в результаті виведення у великій кількості продуктів обміну речовин.

3.    Зміцнення опорно-рухового апарату

Постійні заняття спортом, навіть на аматорському рівні, забезпечують виправлення постави, усунення проблем з хребтом, профілактику плоскостопості, зміцнення м’язів черевної порожнини. Діти, які зайняті фізичними вправами, краще розвиваються, а робота їхніх внутрішніх органів стає більш стабільною. У більш зрілому віці систематичні заняття фізкультурою допоможуть зберегти підтягнуте тіло і здоров’я на довгі роки.

4.    Робота мозку

Давно пішов у небуття міф про те, що займатися спортом – це займатися виключно своїм тілом. Навпаки, активний спосіб життя сприятливо впливає на роботу мозку. Швидка реакція, кмітливість, уміння вирішувати складні завдання – все це характеризує дітей і дорослих, які регулярно займаються спортом.

5.    Удосконалення нервової системи

Спритність, сила і швидкість руху – ці умовні рефлекси отримують активний розвиток при спортивних навантаженнях. Згодом вони дозволяють впоратися з більш складними завданнями, не перевантажуючи організм. Нервова діяльність вдосконалюється завдяки збільшенню рухливості нервових процесів.

Ще новини