Головна МістоЗаходи Як Южноукраїнська громада турбується про біженців та переселенців

Як Южноукраїнська громада турбується про біженців та переселенців

Автор ЮжБудНьюз
ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ. Новости Южноукраинск. ЮжБудНьюз. ЮжБудНьюс. Южноукраинск

У Южноукраїнську зареєстровано близько 1000 внутрішньо переміщених осіб, громада намагається їх згуртовувати та адаптувати до нових умов, щоб вони відчували себе у безпеці. Прихисток знайшли у нашому місті люди з Ірпеня, Києва, Вознесенська, Сєвєродонецька, Снігурівки, Миколаєва, Херсона, Маріуполя та інших населених пунктів – переважно це жінки та діти.

Дбають про людей, зокрема соціальний захист населення Южноукраїнська, міська влада, підприємці, волонтери та всі небайдужі мешканці міста. Серед тих, хто займається переселенцями депутат міської ради Людмила Рибакова, вона розповіла “ЮжБуд_News” про те, як це було в перші дні війни.

ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ. Новости Южноукраинск. ЮжБудНьюз. ЮжБудНьюс. Южноукраинск

«Вранці, 24 лютого, коли вся Україна прокинулася зі слів «почалася війна». За кілька днів війни розпочалися дзвінки з проханням про допомогу. Місто Вознесенськ тоді вже стояло «живим щитом» захищаючи і наше місто. Люди почали прибувати у місто як самостійно, так і за допомогою волонтерів. Деякі змушені були йти пішки, яких ми забирали на трасі чи привозили волонтери у вантажних автівках. Були такі випадки, що ми декілька діб намагалися вивести родину з дітками з Вознесенська. Саме завдяки медикам нашої лікарні, родина з міста Миколаєва, на яку чекали в Барселоні на продовження лікування, отримала підтримку необхідних процедур та успішно змогли виїхати за кордон.

Я просто відчула, що ми маємо дати можливість нашим гостям стати частиною громади. Люди були дуже налякані та розповідали про ті жахіття, які вони відчули на собі, а деякі з них, взагалі не розмовляли декілька днів. Дуже багато прибуло родин з маленькими дітьми. Кожному була необхідна психологічна підтримка, і просте людське відношення. І тому психологи комунальних закладів та центрів постійно знаходяться з ними на зв’язку», – розповідає депутат міської ради Людмила Рибакова. 

ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ. Новости Южноукраинск. ЮжБудНьюз. ЮжБудНьюс. Южноукраинск

Зазначається, що дехто з переселенців винаймає житло у місцевих мешканців, або ж проживає разом із місцевими у їхніх оселях. Багато людей знайшли прихисток у родичів, які проживають у нашому місті. До того ж міською радою Южноукраїнська було надано комунальні заклади для приймання людей, які вимушені були заради безпеки покинути власні домівки.

У місті забезпечили людей дахом над головою, теплом та продуктами, лікуванням, речами, які вони потребували. Крім того, міська влада розробила низку програм для соціальної підтримки, медичної, юридичної, освітньої допомоги, щоб подарувати їм хоч найменше відчуття дому, який вони втратили.

“Я безмежно вдячна підприємцям міста, мешканцям та волонтерам, які допомагають і прикладають багато зусиль для того, щоб люди які опинилися в нашому місті відчували, що вони знаходяться на своїй рідної землі, а кожна людина – це найвеличніший скарб для нашої України”, – коментує Людмила Рибакова.

Наразі переселенці мають змогу стати в центр зайнятості, мають змогу оформити всі виплати, які вони отримували до війни, отримати виплати від держави та інші. Наше місто вже поповнилося новими робітниками, як медиками-інтернами, так і продавцями, водіями та іншими необхідними спеціальностями різних напрямків.

Так, відчуття нового дому дає саме залученість до життя громади, спільні справи, які можуть принести користь усім навколо, нові знайомства і спілкування із місцевими мешканцями.

Для зручності людей розроблено «Дорожню карту» із зазначенням всіх контактних телефонів відповідних служб. Також надається медична, психологічна та вся необхідна допомога.

Ви можете розраховувати на допомогу. Звертайтесь і Ви отримаєте :
  • місце для тимчасового проживання (тел. 067 517 9998);
  • гарячий обід (тел. 5-55-37, 068 945 1900 комунальний заклад «Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Южноукраїнської міської територіальної громади» далі – (КЗ ТЦСО);
  • речі першої необхідності, гуманітарну допомогу: (тел. 5-55-37, 068 945 1900 КЗ ТЦСО, 098 846 8532 Товариство Червоного Хреста);
  • медичну допомогу (Некомерційне комунальне підприємство “Южноукраїнський міський центр первинної медичної і санітарної допомоги, реєстратура тел. 5-58-88, вул. Паркова, буд. 3в);
  • допомогу у пошуках роботи (тел. 096 064 2633, Южноукраїнська міська філія Миколаївського обласного центру зайнятості, вул. Дружби Народів, буд. 56);
  • освітні послуги для дітей (тел. 067 518 4881 управління освіти Южноукраїнської міської ради ім. Б.Грінченка).
  • Для установлення статусу переміщеної особи з оригіналами та копіями документів звертайтесь за адресою: вул.Дружби Народів, б.35б, довідки за тел.05136-5-79-70.
  • Для отримання компенсації власникам житла приватного житлового фонду, які безоплатно розмістили внутрішньо переміщених осіб звертатись (управління житлово-комунального господарства Южноукраїнської міської ради, тел. 05136-5-56-37 БП «Чайка», вул. Дружби Народів, буд. 23, 3 поверх, каб.93 АБ).
  • З будь-яких питань консультацію надають спеціалісти управління соціального захисту Южноукраїнської міської ради за тел. 05136-5-50-03 або 098 893 7938.

Ще новини