Головна Безпека Як вберегтись на природі від укусів комах?

Як вберегтись на природі від укусів комах?

Автор ЮжБудНьюз
ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ. Новости Южноукраинск. ЮжБудНьюз. ЮжБудНьюс. Южноукраинск

Відпочивати на природі та не стикнутися з комахами майже неможливо. Комахи можуть містити в себе отруйні речовини, що викликають набряк у місці укусу, а пізніше – під впливом бактерій – і інфекцію.

До 5% людей мають схильність до загальних реакцій на укуси комах. Організм людини може бути дуже чутливим до отрути комах, і в таких людей можуть виникати алергічні реакції, які можуть впливати на весь організм.

Тому, щоб захиститися від укусів та на повну відпочити, потрібно дотримуватися певних правил.

Укуси бджіл, ос та мушок

Ці укуси можна вважати небезпечними, особливо в голову, шию, обличчя. Реакція на укус проявляється болем, свербінням, почервонінням чи набряком у ділянці укусу.

Укус бджоли

фото: freepik

Укус цих комах може викликати алергію частіше, ніж від інших представників даного виду. До того ж, бджоли ніколи самі не нападають, поки їх не потривожити. Саме в такому смугаста випадку комаха починає захищатися за допомогою жала. Причому жальце у цих працьовитих бджілок зазубрене, тому бідолахи не можуть витягнути їх після укусу, й відривають від нього нижню частину тільця. Саме тому бідаки швидко гинуть.

Укус оси

фото: freepik

Оси ж бувають агресивнішими за бджіл, особливо, коли відчувають голод. Різниця жала оси порівняно із бджолиним є великою, адже жальце у цієї гладке. Саме тому вона може вжалити людину аж кілька разів поспіль. Окрім цього, оси навіть частіше, ніж бджоли переносять різноманітні інфекції. Це відбувається тому, що їхньою їжею є продукти харчування в смітниках, різноманітні відходи. Якщо вас чи дитину вкусила бджола чи оса – після цього на місці укусу утворюється припухлість, вона стає червоною, нерідко – багровою, завжди болісною, з’являється свербіж.

Що робити при укусі?

Перш за все потрібно видалити жало. І робити це слід дуже обережно, щоб не розчавити “отруйний” мішечок. Місце укусу необхідно протерти тампоном, змоченим перекисом водню. Аби запобігти швидкому всмоктуванню отрути, на місце набряку треба прикласти лід або місткість з холодною водою.

Укуси комарів 

фото: freepik

Найменш шкідливі ураження із всіх перелічених, проте й вони додають не меншого дискомфорту. З’являється свербіж, почервоніння.

Що робити при укусі комара?

Варто помастити місце укусу спиртом або будь-яким іншим антисептиком, можна його намилити (часто використовують господарське мило) або ж нанести спеціальний аптечний засіб після укусу комах. Часто використовують розчин питної соди. Важливо пам’ятати: дитина не повинна розчісувати ранку, щоб туди не потрапила інфекція.

Укус кліща

фото: freepik

Лісовий кліщ зустрічається в основному в листяних та хвойних лісах. З’являється він напровесні – у квітні, в травні-червні його активність різко підвищується і закінчується у вересні. Захворювання проявляється через 1-2 тижні. Починається гостро — з головного болю, нудоти, блювання, втрати свідомості тощо. На слизовій оболонці очей проступають кровоносні судини, різко червоніє шкіра обличчя, з’являються ознаки паралічу м’язів. Це тяжке захворювання, котре може призвести до інвалідності та навіть смерті.

Як вберегтися від кліщів?

Обирайте правильний одяг:

  • замість шортів краще одягти штани, на футболку – куртку с довгим рукавом, волосся необхідно зібрати і покрити голову кепкою чи панамою. Не залишайте голий простір для доступу кліщів. Так, погода з кожним днем все сонячніше, але намагайтеся використувати цей ‘’захисний костюм’’ хоча б під час прогулянки, особливо небезпечними місцями – парки та ліси.
  • Перед виходом на прогулянку, використовуйте спеціальні захисні репеленти (спреї та мазі від кліщів), допоможе вберегтися від усів – безпечна профілактика.
  • Обирайте маршрути по чистим дорогам – не йдіть через високу траву або кущі; кращим варіантом буде обрати асфальтовану дорогу або стежку без рослинності.
  • Регулярно перевіряйте своє тіло та звертайте увагу на приховані місця – такі, як пупок, волосиста частина голови, позаду вушної раковини, між пальцями рук та ніг.

Якщо Ви виявили кліща на собі?

Якщо ви помітили на тілі кліща, його потрібно обережно зняти, змастити шкіру жиром, а місце присмоктування обробити йодом або спиртом.

фото: freepik


Ще новини