Головна Новини Як студентам отримати компенсацію за навчання від держави?

Як студентам отримати компенсацію за навчання від держави?

Автор Anna
ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ.

На сьогодні далеко не всі громадяни України, які мають право на податкову знижку, нею користується. Але частину витрат за навчання можна повернути, згідно зі статтею 166 Податкового кодексу України.

Студентам та батькам потрібно знати вже зараз, стосовно податкової знижки на навчання перед початком нового навчального року, коли укладаються договори й відбуваються оплати. Редакція ЮжБуд_News допоможе розібратися в цьому, та проінформує мешканців міста про можливість повернення від держави коштів, які були витрачені на навчання.

Що таке податкова знижка за навчання? 

Податкова знижка на навчання – це гарантована державою можливість повернути частину коштів, які сплачує студент-контрактник.

Хто може оформити податкову знижку на оплату навчання?

  • особа, яка є платником податку на доходи фізичних осіб;
  • сам студент, якщо він має офіційний заробіток, з якого сплачує податок;
  • член сім’ї студента першого рівня спорідненості: мати, батько, дружина, чоловік.

Чому держава надає таку можливість? 

Особи, які працюють офіційно, сплачують податок на доходи з фізичних осіб у розмірі 18%. При сплаті за навчання в ціну контракту закладений податок на доходи. Щоб уникнути оподаткування вдвічі, держава надає можливість повернути сплачені до бюджету кошти. 

Які документи подавати?

  • паспорт;
  • ідентифікаційний код;
  • довідка про заробітну плату за формою №3;
  • копія договору з навчальним закладом;
  • копії квитанцій (чеків, платіжних доручень) за навчанням;
  • документи, що підтверджують ступінь спорідненості (свідоцтва);
  • заява із зазначенням реквізитів рахунку для перерахування відшкодування.

Кому можуть повернути кошти? 

Відповідно до ст.166.3.3 Податкового кодексу повернути кошти можуть студенту, його батькам або ж чоловікові чи дружині, якщо такі є. При цьому вони повинні обов’язково працювати за трудовим договором (тобто підприємці такої можливості не мають). Також важливо, що для податкової немає значення, хто саме підписував договір про навчання з ВНЗ: батьки чи їхня дитина-студент.

Чи можна повернути гроші, сплачені за навчання у приватному ВНЗ?

Звичайно! Адже закон не встановлює ніяких обмежень щодо форми власності ВНЗ. Податковою знижкою можуть скористатися студенти будь-якого українського ВНЗ.

Куди і коли подавати документи?

До Державної фіскальної служби за вашим місцем реєстрації.

Оформити податкову знижку можливо до 31 грудня року, наступного за звітним. У 2021 році подаємо документи за 2020 рік

Згідно зі статтею 179 Податкового кодексу України у разі ухвалення компенсації за навчання, кошти будуть переведенні на ваш банківський рахунок протягом 60 днів після надходження пакету документів.

Податкова знижка на навчання 2021

Чи можна повернути гроші, сплачені за навчання за кордоном?

На жаль, ні. Повернути можна лише те, що було сплачено в Україні. При цьому ст. 14.1.170 Податкового кодексу також вимагає, щоб платником була фізична особа-резидент (повинна постійно проживати в Україні).

Чи можна повернути гроші сплачені за декілька років? 

Повернути можна тільки гроші, сплачені за попередній рік.

Чи можна отримати податкову знижку за оплачені додаткові освітні послуги або гуртожиток? 

За проживання в гуртожитку, оплату додаткових освітніх послуг, наприклад, навчання на військовій кафедрі чи відвідування секцій, податкова знижка не повертається.

Помічники:

САЙТ ПКУ — ПОДАТКОВИЙ КОДЕКС УКРАЇНИ
ІНТЕРАКТИВНА БУХГАЛТЕРІЯ – 
ПОДАТКОВА ЗНИЖКА НА НАВЧАННЯ: ЗАКОНОДАВЧІ ПІДСТАВИ

Також детальну інформацію щодо отримання грошової компенсації можна отримати у Южноукраїнського управління ГУ ДФС у Миколаївській області.

Адреса: вул. Енергобудівників, 5, м. Южноукраїнськ, Миколаївська обл., 55002
ТЕЛ: (05136)5-45-68, 5-69-29, 5-75-69
Email – mk.official09@sfs.gov.ua, mk.cop09@sfs.gov.ua
Манжелей Наталія Іванівна – начальник Южноукраїнського управління ГУ ДФС у Миколаївській області

Ще новини

Залишити коментар