Головна Місто Як розвинути креативність? 5 корисних порад

Як розвинути креативність? 5 корисних порад

Автор ЮжБудНьюз

Які є способи, щоб розвинути в собі творче начало? Адже у кожної людини є такі можливості реалізувати їх в життя. Креативність — це здатність, завдяки якій людина знаходить цікаві рішення, створює щось нове. Але ця здатність не з’явиться, якщо творче начало не розвивати. Пропонуємо розглянути 5 вправ, які підготував Вікіум для допомоги розвитку креативності.

Зв’язати слова

Перше вправи, яке підійде і дітям, і дорослим. Візьміть будь-яку книгу, відкрийте на сподобавшись сторінці, ткніть пальцем і прочитайте слово, на яке ви вказали. Таким чином виберіть два слова. Далі потрібно знайти взаємозв’язок цих двох слів і спробувати скласти з ними речення. Поступово підвищуйте рівень складності. Наприклад, виберіть 5 слів і складіть невеличку розповідь з умовами по поєднанню цих слів у реченнях і в цілому за змістом.

Придумати тварину

Завдання просте: озбройтеся яскравими фломастерами та альбомними листами, покажіть що не існує мешканця тваринного світу, придумайте йому ім’я, опишіть його (де живе, чим харчується і т. д.). Можна підійти до питання серйозно та вигадати потужного фантастичного звіра, що вселяє силу та небезпеку. А можна і з часткою гумору, спробувавши розвеселити зібравшися компанію.

50 варіантів

Ця вправа на розвиток креативності також підходить і дорослим, і дітям. Воно допомагає не тільки розвивати творче начало, а й тренувати логічне мислення. Все просто: вибираєте предмет та придумуєте 50 варіантів його використання. Залежно від обраного предмета гра буде швидкою і легкою або довгої та напруженої, але в будь-якому випадку корисною для кожного учасника.

Склади розповідь із завдання

Ця вправа відмінно розвиває творче мислення. Суть в наступному: хтось задає тему, а хтось пише невелике оповідання. Теми можуть бути самі різні: один день з життя метелика, інструкція з миття посуду, розповідь з використанням певних слів, опис незручних і кумедних ситуацій. Цю вправу можна виконувати та самостійно, придумуючи тему для розповіді самого себе.

Малювання двома руками

Суть у тому, щоб намалювати який-небудь предмет відразу двома руками, намагаючись створити дзеркальне відбивання. Ідеальна картинка, звичайно ж, не вийде. І не варто зациклюватися на результаті, а краще сконцентруватися на процесі. При такій вправі в роботу включаються обидві півкулі, відповідно, мозок працює дуже активно, що і сприяє розвитку його функцій.

А також можна проходити спеціальні курси на розвиток креативності. Одне з цікавих пропозицій є у Вікіум – курс «Творче мислення».

Ще новини