Головна МістоЕко-будні Як провести вікенд на Миколаївщині у міжсезоння

Як провести вікенд на Миколаївщині у міжсезоння

Автор Виталия
ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ.

Вихідні це добра нагода здійснити коротку мандрівку.

В кожному регіоні нашої країни є свої цікавинки. Що ж пропонує в цьому сенсі наша область?

На Миколаївщині туристична галузь тільки-но розвивається. Річ у тому, що за радянські часи регіон не розглядався, як туристичний, на відміну від сусідніх Одещини або Херсонщини. Окрім сільськогосподарського призначення, область спеціалізувалася на промисловості, а ще на Миколаївщині розташовувалися надсекретні військові об’єкти. Та з часом це й стало туристичною родзинкою регіону:

Місцевим та туристам з інших куточків України пропонують відвідати музей на глибині чотирьох десятків метрів, що розповідає про ядерну зброю або здійснити екскурсію на об’єкти «Южно-Української АЕС».

Читате також:

Южно-Українська АЕС очима блогера Михайло Закусилова
Цікавляться туристи також і археологічними пам’ятками Миколаївської області.

Читате також:

Плани досліджень археологічних пам’яток Миколаївщини
Ну і звичайно, відомими на всю країну стали унікальні природні куточки нашого регіону: Родонове озеро, каньйони, ліс із двохсотлітніми дубами посеред лісостепу. Тож активний відпочинок та зелений туризм це також про Миколаївщину.

Читате також:

Найкращі місця для відпочинку у Миколаївській області
Знайдеться в області що робити й поціновувачам гастрономічного туризму – тут можна скуштувати крафтові вина, сири, авторський шоколад.

Сьогодні разом з Українформ ми підкинемо вам декілька ідей для вікенду в Миколаївській області, тож збирайтеся, та не збудьте запросити гостей з інших міст країни із собою.

Музей ракетних військ – приймає відвідувачів з усього світу

ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ.
Музей знаходиться на межі Миколаївської та Кіровоградської областей

Музей знаходиться на межі Миколаївської та Кіровоградської областей. Заснували його у 2001 році на базі реальної військової частини. Це сталося після того, як Україна втратила ядерний статус, знищивши шахти, де зберігалися ракети з ядерними боєголовками.

Це насправді унікальний музей. Лише у США є щось подібне. Рішення про те, що можна залишити одну шахту в нашій країні під музей, приймали на найвищому рівні – тодішні президенти США, Росії та України.

Усі працівники музею – офіцери, що вийшли на пенсію, вони свого часу тут служили, обслуговували ракети.

 Олександр Сущенко у 1996 році розпочинав свою службу лейтенантом у цьому полку і був другим номером рахунку пуску ядерних ракет на надсекретному об’єкті, куди зараз запрошує гостей.

Екскурсовод, інженер Олександр Сущенко: «На цьому місці раніше була центральна позиція ракетного полку 46 ракетної дивізії. Ракетний полк – це одна підземна шахта, де є командний пункт, і навколо неї – ще 10 шахт, де ми ховали наші міжконтинентальні балістичні ракети, всі вони були з ядерними боєголовками. В Україні всі шахти знищені, лишилася лише одна, яку ми покажемо – у ній розміщувався наш підземний командний пункт. Два офіцери могли з нього здійснити пуск цих десяти ракет».

Загалом на території країни тільки у Хмельницькій і Первомайській дивізіях ракети ховали під землю, а в інших були мобільні комплекси – ракети переміщували на вантажівках і запускали просто з машин. До речі, про цілі – куди конкретно були спрямовані ракети – офіцери не знали.

Також О.Сущенко розповів, що до 1994 року в нас залишилося лише 176 ракет, захованих у шахти, і навіть із цим арсеналом Україна була третьою ядерною державою у світі після США та Росії.

Южноукраїнськ пропонує промисловий туризм

ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ.
Южноукраїнський енергокомплекс – цікавий туристичний об’єкт не лише для України

Любителі цього виду туризму шукають нові враження і досліджують фабрики, заводи, інші промислові об’єкти.

Унікальність нашого енергокомплексу у тому, що він складається з трьох об’єктів – Южно-Української АЕС, Олександрівської гідроелектростанції й Ташлицької гідроакумулювальної електростанції, розповів начальник управління інформації відокремленого підрозділу ЮУ АЕС Олександр Пелюх.

Індивідуальним відвідувачам запропонують розповідь про енергокомплекс в інформаційному центрі «Імпульс». 

А ось для груп туристів існує стандартний маршрут: бризкальні басейни, пристанційний майданчик АЕС, оглядовий майданчик Ташлицької ГАЕС, повномасштабний тренажер.

Екскурсії – безкоштовні, треба лише домовитися про них заздалегідь.

Відвідування тренажера, облаштованого у недобудованому енергоблоці АЕС – родзинка екскурсії. Потрапивши у тренажерний центр, можна відчути себе, як біля реального щита керування електростанцією, адже вони не відрізняються. Туристам пропонують «зупинити» реакторну установку за допомогою ключа аварійного захисту. Враження від інтерактиву залишаться надовго, бо реагує на таку дію відповідними сигналами.

І на останок, трішки крафтового виробництва…

Під час екскурсії в історико-археологічний заповідник «Ольвія», ви зазирнете в античність, дізнаєтесь про досягнення міжнародних наукових експедицій у цю місцевість.

 Опісля археологічної екскурсії можна завітати до сімейної винарні «Ольвія Нуво» Павла Магаляса, та спробувати вино з винограду, що росте у цій місцині. 

Це господарство входить до Асоціації крафтових виноробів Причорномор’я. Наразі покупці віна виготовленого тут – це ті, хто приїздить до «Ольвії», а також ті, кому винороб відправляє замовлення поштою.

Господар розповідає: «Трохи грошей зібралося – вони тут усі вкладені. Тут загалом 14 гектарів, під виноградом 10,5 гектара. У 2014 році ми його посадили. Потім заводик прибудували…Я ж сам з Молдови, там вино роблять усі. Я його й сам робив, отак потрохи займався, вчився, воно потихеньку прийшло.

Із супермаркетами працювати не можемо – вино крафтове, ті ціни, які ставлять на нього, ми в них «не поміщаємося». Я не розумію, як можна за 50 гривень продати пляшку вина. Щоб отримати літр вина, треба два кілограми винограду…тут на місці продається пляшка за 100 гривень».

Ще один винороб Миколаївщини – Володимир Фалько. Його виноградники – розташовано біля озера Стерх. Вино тут виробляють під торговою маркою «Falcon». Його коріння – з Бессарабії, і там, якщо хтось вина вдома не має – то дивина.

Фалько В.: «Моя бабуся у війну лишилася з трьома дітьми, жила з огороду, але вино завжди було. І це її гасло: люди прийдуть – пригостити треба.
У мене багато друзів по всій Україні, по світу, і мені завжди було незручно, що у нас такий благодатний край, а ми п’ємо французьке, італійське, іспанське вино, а своє соромно представити, бо воно не відповідає світовим стандартам. Тому вирішив закласти ділянку винограду і робити вино», та додає – «У 2015 році ми придбали ділянку площею 18 га разом з озером Стерх. Тут було звалище. В озеро ми запустили малька риби – близько 5 тонн, і сьогодні у нас є короп, білий амур, товстолоб, судак, окунь. Ми п’ять років тут нічого не виловлювали, щоб дати вирости цьому господарству».

Екскурсія сюди – гарна пропозиція для туру вихідного дня, зокрема, й у міжсезоння.

І важливо, відвідуючи туристичні об’єкти свого регіону, ви не лише маєте цікавий відпочинок, а й розвиваєте галузь, а розвиток туризму робить свій вклад в розвиток економіки всієї області.
Тож не зволікайте з мандрівкою по Миколаївщині!

Ще новини