Головна Місто Як поліпшити пам’ять природним шляхом?

Як поліпшити пам’ять природним шляхом?

Автор ЮжБудНьюз

Стали помічати, що пам’ять погіршується? Тоді варто подумати про зміни, не потрібно шукати кращий спосіб поліпшити пам’ять. Почніть з невеликих змін в раціоні і способі життя і відразу помітите результат.

Як можна збільшити швидкість розумового процесу і запам’ятовування?

Скоротити вживання цукру

Якщо ви задумалися, якими способами можна поліпшити пам’ять, в першу чергу обмежте споживання цукру. Саме цукор негативно діє на когнітивні здібності. Скоротивши цукор, ви помітите поліпшення не тільки пам’яті, але і здоров’я в цілому. А також постарайтеся збалансувати харчування в загалі.

Включати в раціон риб’ячий жир

Омега-3-ненасичені жирні кислоти, якими щедрий риб’ячий жир, знижують ризик серцево-судинних захворювань, покращують розумові здібності, допомагають боротися з втомою і тривожністю. Додавайте рибу в раціон. Проводилися дослідження, які показували значні поліпшення пам’яті у тих, хто регулярно вживав рибу протягом року.

Медитувати і заведіть звичку займатися фізкультурою

Фізичні вправи благотворно впливають не тільки на тіло, але і на активність мозку, сприяють поліпшенню когнітивних функцій. А медитація допомагає не тільки заспокоїтися і налагодити емоційний стан, а й збільшує кількість сірої речовини, а це позитивно позначається на пам’яті і здібностях до навчання.

За допомогою медитації ви можете поліпшити короткочасну пам’ять. У тайванському коледжі проводилося дослідження, яке показало, що студенти, практикуючі медитації, мали підвищену просторову робочу пам’ять.

Знижувати вагу

Розглядаючи способи поліпшення пам’яті, необхідно сказати про ожиріння. Зайва вага є значним фактором ризику когнітивного спаду. Він провокує зміни в мозкових генах, пов’язаних з пам’яттю, сприяє погіршенню запам’ятовування. Дослідники проводили експеримент, учасниками якого виступали люди від 18 до 35 років.
За результатами експерименту люди з вищою масою тіла тести на пам’ять проходили гірше. Ожиріння, крім того, підвищує ризик розвитку хвороби Альцгеймера.

Налагодити сон

Під час нічного відпочинку короткочасні спогади перетворюються в довготривалі, якщо ви недостатньо спите, то це погіршує вашу пам’ять. Спати рекомендується від 7 до 9 годин щоночі. При цьому до сну бажано підготуватися: провітрити приміщення, організувати максимально комфортне спальне місце, за годину до відходу до сну перестати користуватися гаджетами, не дивитися шкідливі новини і непотрібні телепередачі.

Виключити або значно зменшити вживання алкоголю

Алкоголь руйнує здоров’я та цілому негативно впливає на діяльність мозку. Люди, які зловживають алкогольними напоями, гірше справляються з тестами на пам’ять. Алкоголь негативно впливає на гіпокамп, а саме він відіграє важливу роль в організації зберігання інформації.

Полюбіть чорний шоколад

Темний шоколад багатий на флавоноїди, корисними для мозку. Саме вони стимулюють зростання нейронів і сприяють поліпшенню кровопостачання мозку. Вибирайте шоколад з вмістом какао від 70% і вживайте його в невеликих кількостях регулярно. Ніякої шкоди фігурі, зате значний плюс до пам’яті.

Приймати вітамін D

При нестачі вітаміну D відбувається погіршення когнітивних функцій. У країнах з холодним кліматом дефіцит цього вітаміну є практично завжди. Тому необхідно самостійно підтримувати його нормальний рівень, щоб пам’ять не підводила.

Тренуйте мозок

Один з найдієвіших способів поліпшити пам’ять – регулярні тренування мозку. Рішення різних завдань допомагає поліпшити пам’ять у будь-якому віці. Ви можете вирішувати кросворди, грати в слова і використовувати спеціальні онлайн програми, наприклад:

Дослідження показали, що якщо тренуватися по 10-15 хвилин щодня, поліпшується короткочасна і робоча пам’ять, концентрація стає вище, розвивається швидкість реакції.

Джерело

Ще новини