Головна Освіта Як почали навчальний рік першокласники Южноукраїнська

Як почали навчальний рік першокласники Южноукраїнська

Автор ЮжБудНьюз
ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ.

Южноукраїнські здобувачі освіти новий навчальний рік розпочали по-різному. Хтось далеко від дому – в інших регіонах України чи інших країнах, деякі в онлайн-форматі. Втім, освітній процес традиційно настав 1 вересня і триватиме до 30 червня 2023 року.

Упродовж літа навчальні заклади ретельно готувалися до організації освітнього процесу: облаштовували укриття, шукали різні варіанти, спілкувалися з батьками, за якою формою навчання здобуватимуть освіту їхні діти. Адже найголовніше сьогодні – безпека.

ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ.
Коридори ліцею порожні та чекають на учнів 

Якщо учні середніх та старших класів вже знайомі з реальним шкільним життям, та звикли до вимушених коригувань у навчанні. То для першокласників все по-новому.

Як пройшов майже місяць навчання у першокласників ЮжБуд_News поспілкувався з директором ліцею №3.

Олено Миколаївно, як діти адаптувалися до навчального процесу за вересень?

«У перші дні навчання для дітей все було незвичним. По-перше, вони лише знайомилися з молодшою школою. По-друге, наші першокласники взагалі не знали, що таке навчальний процес. Якщо учні нинішнього другого класу мають певний досвід у навчанні: як тримати ручку, як читати і рахувати, вони вже напрактикували якісь навички. З допомогою батьків вони навчилися підключатися до онлайн-уроку. А ось для першокласників, крім адаптації до навчання, ще й доводиться швидко реагувати на сигнали тривог і спускатися в укриття.

Але учні вже знають, де знаходиться сховище, розуміють, як дістатися до нього і що взяти з собою. Почувши сигнал сирени, вони разом з учителем організовано евакуюються до укриття. Після відбою повітряної тривоги діти повертаються до класів».

Як батьки першокласників поставилися до навчання офлайн?

«Переконати батьків, що їхні діти будуть у безпеці під час занять, було важко. Батькам необхідно було самостійно переконатись у безпеці навчального процесу. І перед початком навчального року вчителі провели батьківські збори. Для першокласників важливо вчитеся очно, щоб вони для себе зрозуміли та усвідомили, що таке школа. Цю проблему розуміють батьки. Тому вони все ж такі підтримали нас. Також батькам, які дуже хвилюються дозволили чекати на свою дитину біля кабінету, у разі оголошення повітряної тривоги вони разом спускаються в укриття. Ми це розуміємо, адже діти ще малі й з батьками вони почуваються у безпеці».

До першого класу зарахували 140 першокласників. Серед них і діти, родини яких вимушено переїхали до нашого міста.

Кожен освітянин має «допоміжний кошик» у якому на випадок тривалої тривоги є: і зошити, і книжки, різні канцтовари, іграшки, конструктор «ЛЕГО», різноманітні розмальовки, щоб діти в укритті не нудьгували, та почувались у безпеці, перетворюючи цей “похід” у розвагу.

ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ.
Учениця першого класу розмальовує картинки

Укриття має усе необхідне: туалетні кімнати, рукомийники, 2 входи-виходи, медичні засоби, запас води та їжі. За необідністю дітям можуть надати психологічну підтримку.

Також ліцей планує розмалювати укриття, щоб дітки почувались комфортніше та малюнок підіймав їм настрій.

Шановні батьки, напишіть свої враження від навчання в умовах війни, як все відбувається насправді?


Читайте актуальні події, цікаві факти, свіжі новини міста Южноукраїнська та України на нашому сайті ЮжБуд_News
Запрошуємо вас доєднатися до зручного месенджера та слідкувати за сторінками:

Читайте також:

Ще новини