Головна МістоЕко-будні Вже за 20 років в Україні може зникнути зима

Вже за 20 років в Україні може зникнути зима

Автор Виталия
ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ. Новости Южноукраинск. ЮжБудНьюз. ЮжБудНьюс

Директор Українського гідрометеорологічного центру М.Кульбіда припускає, що за 20-25 років зими в Україні може вже не бути:”Глобальне потепління, звісно, не могло оминути Україну. Скажу більше, наша держава належить до тих країн, в яких воно досить відчутно: середньорічна температура за останні кілька років збільшилась на 1,6-1,7 градуса Цельсія.

Крім того, щороку в середньому на 10-15 днів збільшується теплий літній період, а зимовий скорочується. Якщо все так і продовжуватиметься, то не виключено, що через 20-25 років зими в Україні взагалі не буде”.

Також директор Укргідрометцентру зазначив, що точність прогнозів гідрометцентру за останні десятиліття зросла на 5 %. Але звернув увагу, що прогноз погоди на завтра може бути точним майже на 100%, а вже на післязавтра – 80% і далі на спад. Це пов’язано з тим, що на кліматичні умови впливає багато факторів.

ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ. Новости Южноукраинск. ЮжБудНьюз. ЮжБудНьюс

Щодо зростання середньорічної температури, Кульбіда заспокоїв аграріїв: “Якщо говорити про загрози глобального потепління для аграрного сектору нашої держави, то вони, звісно, є, але сучасні технології дозволяють уникати негативних наслідків. Думаю, наші аграрії зважають на це, особливо великі агрохолдинги”.

Зауважимо, що в цьому році  синоптики прогнозують ранню зиму та є ймовірність, що зима виявиться аномально теплою.

Джерело: УП

Читайте також: Рекомендуємо переглянути добірку фільмів, які допоможуть більше дізнатися про екологію Землі

Ще новини