Головна Здоров'я Вже на цьому тиждні на щеплених чекає “Вовина тисяча”

Вже на цьому тиждні на щеплених чекає “Вовина тисяча”

Автор Виталия
ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ. Новости Южноукраинск. ЮжБудНьюз. ЮжБудНьюс
Верховна Рада підтримала виділення 1000 гривень повнолітнім українцям, що пройшли повний курс вакцинації. Програма стартує 19 грудня та триватиме упродовж 2022 року.

Виплати громадяни отримають, незалежно від того, коли зроблено щеплення.
Ці гроші отримати готівкою не можна. 

Розрахуватись за рахунок допомоги за послугу, якщо вона коштує більше 1000 грн, наприклад, додавши власні кошти з іншого рахунку, поки що не можна, а тільки за послугу, вартістю до 1000 грн включно.

Інформація для користувачів
ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ. Новости Южноукраинск. ЮжБудНьюз. ЮжБудНьюс
Отримання 1000 не стане перешкодою для нарахування субсидій

Отримати тисячу можна буде так:

  • У «Дії» вибрати послугу «єПідтримка»
  • Пройти перевірку на відповідність встановленим критеріям
  • Відкрити в онлайн-банку віртуальний рахунок та отримати на нього гроші.

Віртуальні рахунки – безплатні, комісій за обслуговування не буде.

Шість банків вже приєдналися до програми, це – Альфа-банк, А-Банк, monobank, ПриватБанк, Укргазбанк та Ощадбанк.

 Прем’єр-міністр Денис Шмигаль: «Для того, щоб встигнути отримати виплату у першому етапі треба подати заявку до Дії до 29 грудня цього року»

Пізніше, в ІІІ квартал наступного року, для тих хто має лише паперовий сертифікат буде застосовано додатковий механізм нарахування бонусних грошей.

Скористатися коштами в рамках програми з підтримки громадян і бізнесу в умовах пандемії «єПідтримка» можна буде упродовж 4-х місяців після дня надходження коштів.

Цю тисячу гривень можна буде витратити на авіа- та залізничні квитки на рейси по Україні, абонементи до спортзалів, квитки в кіно, театри, музеї, купівля книг.

Також пролунали обіцянки, що громадяни 60+ зможуть з січня витратити 1 тис. грн на соціальні потреби, зокрема на покупку ліків.

Інформація для підприємців
ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ. Новости Южноукраинск. ЮжБудНьюз. ЮжБудНьюс. Южноукраинск
Додаткової реєстрації для компаній для участі в програмі не потрібно

Ідея програми – не тільки заохотити вакцинуватись, а й підтримати бізнес, який постраждав від пандемії. Це приблизно 6000 підприємств.

До програми залучаються підприємства будь-якої форми власності, що є резидентами, юридичні особи та фізичні особи-підприємці.
Для участі підприємствам потрібна наявність платіжного термінала або онлайн точки продажів, відповідність основній діяльності та коди типів витрат (MCC-кодам).

Довідка: МСС код – це код, який закріплюється за платіжним терміналом банком, використовується для класифікації бізнесу за видами товарів або послуг.

Громадяни зможуть розраховуватися бонусними грошима у підприємствах, які відповідають визначеним MCC-кодам.

ДОДАТКОВО: Вчора, у перший день пілотного проєкту “єПідтримка”, в електронній системі охорони здоров’я, до якої лікарі вносять дані про вакцинацію, проводилися технічні роботи, а систему “Дії” перевантажили банки.
Через це увечері 13 грудня було неможливо згенерувати COVID-сертифікати у застосунку. Найближчим часом цю проблему мають вирішити, повідомив заступник міністра цифрової трансформації.

Читайте також: Более трехсот бесплатных лекарств для жителей Николаевской области та Можно ли делать прививки от COVID-19 беременным женщинам, объяснения от Минздрава

Ще новини