Головна Саморозвиток У Києві діє вражаючий «Музей науки» – фото, відео

У Києві діє вражаючий «Музей науки» – фото, відео

Автор ЮжБудНьюз

Послухати як звучать дерево та метал, пограти на музичному інструменті, не торкаючись його, та вивчити людський організм — це все можна зробити в «Музеї науки» на ВДНГ.

Про це йдеться на сайті ВДНГ.

«Музей науки» — освітній проєкт Малої академії наук України. Понад 3 роки команда відвідувала десятки музеїв та наукових центрів світу, щоб створити простір в Україні, який відповідатиме світовим стандартам. 3 жовтня у павільйоні №23 столичного ВДНГ відбулось офіційне відкриття першого державного “Музею науки”.

Мета нового інтерактивного простору — показати зв’язок формул та законів із повсякденним життям та стати місцем, де кожен може зробити перший крок в науці.

Головна особливість музею в тому, що з кожним експонатом можна взаємодіяти: роздивитися у мікроскоп та помацати різні матеріали, дослідити їхню густину та магнітні властивості, запустити блискавку в котушці Тесли та відстежити маршрут свого електронного платежу на інтерактивній мапі компанії Visa, інноваційного партнера «Музею науки».  Основна аудиторія музею — школярі віком від 8 до 12 років, але цікаво тут буде всім.

120 інтерактивних експонатів «Музею науки» розроблені командами з Канади, США, Польщі, Швеції, Великобританії та України. Наприклад, центральний експонат – велосипед на квадратних колесах, команда МАНУ привезла з Національного музею математики в Нью-Йорку.

Експозицію «Дивні матерії» створили експерти канадського центру науки Ontario Science Center спільно зі Товариством матеріалознавців США. Ця виставка показує, наскільки різноманітними можуть бути, здавалося б, звичні нам речі. Наприклад, матеріал, з якого роблять губку для миття посуду, було вигадано в NASA, щоб заправляти паливом Міжнародну Космічну станцію. Помацати його можна на експонаті «Піна».

У цій же зоні є «Інтерактивна пісочниця». За допомогою кінетичного піску експонат дає можливість моделювати рельєф та кліматичні зміни, створювати гори та навіть вулкани.

Відчути себе справжнім дослідником можна за допомогою «Сенсорного столу». Тут демонструються властивості різних матеріалів — магнетизм, в’язкість. Що швидше проллється — вода або гліцерин? А як вони звучать? Який звук видає дерево, пластик, метал? Послухати їх можна за допомогою експоната «Ксилофон».

Людина — складна біологічна система. Про всі її особливості розповідає зона з однойменною назвою. Тут є інтерактивний стіл для досліджень з 3D-моделлю нашого організму: органів, кісток, м’язів. Можна подивитися, як зовнішні чинники — наприклад, перелом ноги — впливають на всі процеси всередині.

Зона «Великі винаходи» присвячена досягненням людства за всю історію його існування. Тут є і система блоків, за допомогою якої працюють, наприклад, ліфти, й експонат «Шестерні», де потрібно самостійно розібратися в механізмі та запустити його, «Азбука Морзе» і навіть «Котушка Тесли» — ви граєте на піаніно, і в ритм музиці з’являється блискавка!

Ще новини