У третю суботу травня в нашій країні відзначається День Європи. Цього року святкування Дня Європи в Україні припадає на 15 травня. Це вже 19-й День Європи, який відзначатиме країна.
Україну та ЄС єднають спільні цінності, історія та культура.
Базові цінності ЄС – це світоглядні принципи, зафіксовані в ст. 2 Договору про Європейський Союз: «Союз заснований на цінностях поваги людської гідності, свободи, демократії, рівності, правової держави і дотримання прав людини…».
Шість базових цінностей Європейського Союзу
- повага до людської гідності,
- свобода,
- демократія,
- рівність,
- верховенство права,
- повага до прав людини.
Втілення базових цінностей ЄС є одним із критеріїв вступу до Союзу, як зазначено в ст.49: «Будь-яка європейська держава, яка поважає цінності, зазначені в статті 2 Договору про Європейський Союз, і зобов’язується впровадити їх в життя, може звернутися із заявкою з метою стати членом Союзу».
Декілька цікавих фактів про Європейський союз:
- Рік заснування Європейського Союзу – 1958.
- Країни-засновниці ЄС – Франція, Італія, Бельгія, Люксембург, Нідерланди і Федеративна Республіка Німеччина. Термін їхнього членства перевищує 60 років.
- Представництво Єврокомісії в Україні з’явилось майже одразу після проголошення Незалежності – 1993 року в Києві.
- Євросоюз – не держава, хоча має всі ознаки, властиві державам: символіку та валюту.
- Євросоюз не має єдиної столиці, але більшість важливих рішень щодо Європейської Унії ухвалюють у Брюсселі.
- У 2012 році Євросоюз став лауреатом Нобелівської премії миру.
- Після виходу у 2020 році Великої Британії ЄС нараховує 27 країн-учасників.
- ЄС немає власних збройних сил
- Гімн ЄС – інструментальні версія «Оди радості» – взята з Дев’ятої симфонії Людвіга ван Бетховена, яку він написав у 1823 році. У фінальній частині музичного твору Бетховен поклав на музику вірші Фрідріха фон Шиллера, написані у1785 року. У цьому вірші знайшла відгук ідея братання народів, яку поділяв і Бетховен. Без слів, універсальною мовою музики, гімн виражає ідеали свободи, миру та солідарності, на яких тримається Європа. У 1985 році гімн схвалили, як офіційний гімн Європейського Союзу.
- Девіз ЄС «Єдність у різноманітності» – наголошує, що народи контингенту, різні за країнами і культурою, об’єдналися заради миру та процвітання.
- ЄС є найбільшим торговим партнером України.
- Безвізовий режим з ЄС дозволив українцям більше подорожувати. З початку дії безвізового режиму українці здійснили понад 50 млн поїздок до країн ЄС.
- Джеми й варення для продажу на території ЄС дозволено виготовляти лише з фруктів. Однак рецепти країн-учасниць, які включають у ці заготівлі овочі, виявились надто смачними, щоб відмовитись від них по всій Європі. Відтак, продовольчі норми Європейського Союзу визнають за фрукти також моркву, помідори й ревінь.
Джерело: АрміяInform
- Южноукраїнській громаді відбулись змагання зі спортивного орієнтування
- Розклад лікарів Южноукраїнської МТГ з 20 по 24 березня
- Танцюристи з Южноукраїнська привезли перемоги з чемпіонату України
- Борці з Южноукраїнська здобули чергові перемоги у змаганнях
- Южноукраїнській лікарні працює кабінет комп’ютерної томографії