Головна МістоЗаходи Відтепер у Южноукраїнській громаді будуть ліцеї та гімназії: навіщо перейменовують школи?

Відтепер у Южноукраїнській громаді будуть ліцеї та гімназії: навіщо перейменовують школи?

Автор ЮжБудНьюз
ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ.

В Южноукраїнській ТГ до 1 вересня 2022 року школи мають змінити назви, це обумовлено законом «Про освіту», який набув чинності у 2017 році. Відтепер школи, де учні отримують неповну загальну середню освіту, будуть називатися гімназіями, а ті, де повну — ліцеями.

Про це пише сайт ЮжкаNews.Сity передає ЮжБуд_News

Дану пропозицію запропонував начальник управління освіти Юрій Сінчук на 26 сесії Южноукраїнської міської ради. Депутати одноголосно підтримали перейменування шкіл, це дасть змогу ще більше наблизитись до європейського зразка навчання.

Відповідно до цієї класифікації, згідно з постановою Кабінету Міністрів, надається державна освітня субвенція на зарплату педагогам. У постанові чітко зазначено, що субвенція надається початковим школам, гімназіям та ліцеям. Тому виникає необхідність змінити назви освітніх навчальних закладів, щоб отримувати гроші з державного бюджету.

Усі загальноосвітні школи І-ІІ ступенів відтепер називатимуться гімназіями, школи І-ІІІ ступенів — ліцеями. Таким чином на території Южноукраїнської міської ради будуть працювати 4 ліцею (це друга, третя та четверта школа та гімназія №1), в тому числі статус гімназії з дев’ятирічним строком навчання набуде загальноосвітня школа №1. Костянтинівська та іванівська школи також належатимуть до гімназійного типу.

Структура навчальних закладів за типами та рівнями освіти:

  • I ступінь освіти – початкова школа з 1 по 4 клас;
  • II ступінь освіти – гімназія. Базова-середня освіта продовжуватиметься п’ять років – з 5 по 9 клас;
  • III ступінь освіти – ліцей. Профільна середня освіта тривалістю три роки – з 10 по 12 клас.

До того ж канікули вже скоро: освітній процес для здобувачів освіти триватиме до 3 червня. Про це заявив начальник управління освіти Юрій Сінчук.

Читайте актуальні події, цікаві факти, свіжі новини міста Южноукраїнська та України на нашому сайті ЮжБуд_News
Запрошуємо вас доєднатися до зручного месенджера та слідкувати за сторінками:

Читайте також:

Ще новини