Головна Новини Відтепер через додаток “Дію” можна отримати 11 послуг у сфері будівництва

Відтепер через додаток “Дію” можна отримати 11 послуг у сфері будівництва

Автор Anna
ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ.

Як повідомили у Міністерстві розвитку громад та територій, що через застосунок “Дія” можна отримати 11 послуг у сфері будівництва (ЄДЕССБ). Йдеться, зокрема, про отримання дозволу на виконання будівельних робіт, декларації про готовність до експлуатації об’єктів СС1 та видачу будівельного паспорта.

«Функціонал Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва постійно оновлюється. Наразі на порталі Дія доступні 11 електронних послуг у будівництві. У майбутньому опції зростатимуть. Це важливо, адже завдяки диджиталізації у сфері будівництва мінімізується паперовий документообіг та контакт між суб’єктами. Відтак, знижується рівень корупції», — зазначив Міністр Олексій Чернишов.

Також на порталі Дія можна внести зміни або анулювати дозвіл на виконання будівельних робіт, отримати сертифікат про прийняття об’єкта в експлуатацію тощо.

Щоб отримати ці послуги, знадобиться особистий електронний підпис. Далі — потрібно зареєструватися або авторизуватися на порталі Дія у «кабінеті громадянина» та заповнити онлайн-форму на отримання послуги. Статус послуги можна перевірити у кабінеті.

ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ.

Будівельні послуги та строки їх реєстрації:

 • Державна реєстрація прав на нерухоме майно

Реєстрація: до 5 робочих днів. Проте термін реєстрації можуть продовжити до 35 робочих днів. Послуга доступна поки що тільки у Харкові. Скористатися нею може тільки один із власників нерухомого майна. 

 • Скасування повідомлення про початок підготовчих або будівельних робіт

Реєстрація: 5 робочих днів. Користувачу послуги потрібен номер дозвільного документа, який потрібно скасувати. Якщо у будівництва кілька замовників — потрібно вказати їхні контактні дані. 

 • Декларація про готовність до експлуатації об’єктів СС1

Реєстрація: 10 днів. До будівель і споруд класу СС1 відносять об’єкти внутрішньовиробничих доріг, комунікацій і продуктопроводів. Також парники, теплиці, освітлювальні опори тощо. Після введення об’єкта до експлуатації можна оформити право власності на нього.

 • Видача будівельного паспорта забудови земельної ділянки

Будівельний паспорт — документ, що визначає вимоги до розміщення та будівництва індивідуального житлового, садового або дачного будинку не вище двох поверхів. Площа будівництва: до 500 квадратних метрів.

Реєстрація: 10 днів. Тут можна подати заяву на видачу будівельного паспорта забудови земельної ділянки. Повідомлення про вдалу реєстрацію чи відмову в реєстрації також з’явиться в кабінеті громадянина і на електронній пошті. Як тільки будівельний паспорт буде зареєстровано — запис про це з’явиться в Реєстрі будівельної діяльності.

 • Подання повідомлення про початок підготовчих робіт

Реєстрація повідомлення: автоматично або до 5 днів. Ви не можете виконувати будівельні роботи лише після повідомлення про початок будівельних робіт. Тільки зареєстровані повідомлення дають право це робити.

 • Повідомлення про початок будівельних робіт на підставі будпаспорта

Реєстрація повідомлення: автоматично або до 10 днів. Після завершення будівельних робіт можна подати декларацію про готовність об’єкта до експлуатації. Після реєстрації декларації можна оформити право власності на об’єкт будівництва.

 • Повідомлення про початок будівельних робіт СС1

Реєстрація: автоматично або до 10 днів. Віднесення об’єкта будівництва до певного класу наслідків здійснює проєктна організація під час розробки проєкту будівництва. Він завжди вказується у проєктній документації.

 • Декларація про готовність об’єкта до експлуатації на підставі будпаспорта

Реєстрація: до 10 робочих днів.  Перевірити реєстрацію декларації можна на Порталі державної електронної системи у сфері будівництва.

 • Дозвіл на виконання будівельних робіт

Реєстрація: 10 днів. Можна подати заяву на видачу дозволу на виконання будівельних робіт для об’єктів, що належать до класу відповідальності СС2/СС3.

 • Внесення змін у дозвіл на виконання будівельних робіт

Реєстрація: 10 днів. Тут можна подати заяву на зміну даних або виправлення технічної помилки у дозволі на виконання будівельних робіт для об’єктів класу відповідальності СС2/СС3.

 • Анулювання дозволу на виконання будівельних робіт

Реєстрація: 10 днів. Подають заяву на анулювання дозволу на виконання будівельних робіт для об’єктів класу відповідальності СС2/СС3. Після анулювання дозволу право на виконання будівельних робіт  продовжувати будівництво не можна.

 • Сертифікат про прийняття об’єкта в експлуатацію

Реєстрація: до 15 днів. Вартість із середніми (СС2) наслідками: з 1 січня 2021 року — 10442 гривні, з 1 липня — 10943 гривні 40 копійок, з 1 грудня — 11412 гривень 20 копійок. Вартість із значними (СС3) наслідками: з 1 січня 2021 року — 11804 гривні, з 1 липня — 12370 гривень 80 копійок, з 1 грудня — 12901 гривня 20 копійок. Додамо, експериментальний проєкт із запровадження першої черги Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва стартував в Україні у липні 2020 року.  У червні 2021 року Кабмін затвердив порядок ведення ЄДЕССБ, який встановлює єдині норми створення електронних документів  у сфері будівництва.

Джерело: Lviv.Media

Читайте також:

Ще новини