Головна Безпека Відповідаємо на питання: В ЧОМУ РІЗНИЦЯ БУСТЕРНОЇ ТА ДОДАТКОВОЇ ДОЗИ ПРОТИ COVID? та ЯК МОЖНА КОМБІНУВАТИ ВАКЦИНИ?

Відповідаємо на питання: В ЧОМУ РІЗНИЦЯ БУСТЕРНОЇ ТА ДОДАТКОВОЇ ДОЗИ ПРОТИ COVID? та ЯК МОЖНА КОМБІНУВАТИ ВАКЦИНИ?

Автор Виталия
ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ. Новости Южноукраинск. ЮжБудНьюз. ЮжБудНьюс

На сьогодні багато  країн світу ввели як повторне щеплення, так і бустерну (додаткову,  що вводиться з метою посилення імунітет і) дозу. 
Так і в Україні, 6 січня 2022, було введено третю (бустерну) дозу вакцини проти коронавірусу, для усіх охочих повнолітніх українців.
При чому отримати бустерну дозу можуть й ті, хто попередньо отримав дві дози вакциною, що не зареєстрована в Україні. Наприклад, якщо людина щепилась в іншій країні. 

Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко під час брифінгу зазначив, що наразі в Україні є в наявності понад 8 млн вакцин різних виробників. 

Бустерна доза та ревакцинація — розбираймось у чому різниця

Додаткова доза вводиться людям із важкими супутніми захворюваннями, тобто така доза вводиться з метою досягнення кращого захисту тих, хто за станом здоров’я, має нижчу ефективність вакцин у порівнянні з іншими.

Імуноскомпрометованими особами є:

 • пацієнти з ВІЛ/СНІДом,
 • хворі на рак крові, 
 • люди після хімієтерапії;
 • пацієнти з трансплантованими органами,
 • хто приймає імуносупресивні препарати,
 • в кого є спадкові захворювання, які впливають на імунну систему
 • ті, кому додаткова доза необхідна для подорожей

Якщо людина має захворювання або під час щеплення проходила лікування, яке могло вплинути на її імунну систему, їй слід порадитися зі своїм сімейним лікарем. Той визначить, чи потрібна їй додаткова доза.

Що до ревакцинальної дози, то вона потрібна усім щепленим проти коронавірусної хвороби. Бустерна доза – це доза, яку вводять, щоб посилити ефективність вакцини, яка з часом знижується.

До речі, люди з ослабленим імунітетом теж зможуть отримати бустерну дозу, оптимальний період введення від 3 місяців до пів року після додаткової. Тобто для них ревакцинація буде четвертим введенням вакцини. 

Протипоказання до бустерної дози є такими самими як і для первинної вакцинації.

Інфекціоніст Ф. Лапій: “Якщо реакція (алергічна – ред.) була на другу дозу, тоді вакцина того виробника не вводиться бустерною дозою. Для ревакцинації можна використати іншу».

Як діє ревакцинація та чи захистить вона від нового варіанту Омікрон?

ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ.
Після введення бустерної дози можна буде отримати новий COVID-сертифікат, який діятиме 270 діб, рахуючи від дати останнього щеплення . Згенерувати його можна буде в «Дії» вже наприкінці цього місяця.

У перші місяці після початку масштабної вакцинації від коронавірусу випадки інфікування після другої дози становили менш як 1%, у дослідженні Lancet.
Та через пів року картина змінилася. Почали з’являтися нові варіанти вірусу з множинними мутаціями у білку, що допомагали хворобі “обходити імунітет”.
Стало зрозуміло, що підвищення кількості інфекцій, які траплялися після вакцинації, було пов’язано з послабленням ефекту від вакцин з плином часу.

Увага! Найпоширеніші симптоми нового штаму:

 • втома протягом одного чи двох днів, 
 • ломота в тілі,
 • легкі головні болі,
 • прискорений пульс.

Тож медична система в Україні готується до зростання кількості випадків захворюваності.

Бустер має посилити ефективність вакцини проти COVID-19 та забезпечити кращий захист проти «Омікрону». Перш за все, бустерні дози захищають від тяжкого перебігу коронавірусної хвороби.
Велике дослідження ефективності бустерних доз вакцини від Pfizer-BioNTech  показала, що така доза у 25 разів підвищує рівні антитіл, які швидко нейтралізують “Омікрон”.
Представники Moderna також оприлюднили результати досліджень, які свідчать, що їхня бустерна доза у 37 разів підвищує здатність нейтралізації “Омікрон” ще до розвитку інфекції.

Люди, які перехворіли на коронавірусну хворобу після вакцинації, також можуть робити бустерне щеплення. Вакцинація може бути проведена щонайменше за 28 днів від початку симптомів. 

Федір Лапій: “Всі вакцини для додаткової або бустерної дози схвалені для використання.

У них є дані по ефективності, всі вони збільшують захист з огляду на варіант Омікрон. 

За тими ж даними, якщо йдеться про ревакцинальну дозу, то на першому місці стоять мРНК вакцини Pfizer та Moderna. 

Далі за ефективністю – AstraZeneca, і на четвертому місці – CoronaVac».

Читайте також:

СOVID-сертифікати: колір має значення

КОМБІНУВАННЯ ВАКЦИН

ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ. Новости Южноукраинск. ЮжБудНьюз. ЮжБудНьюс. Южноукраинск
Такі самі схеми можна застосовувати також для додаткової чи бустерної дози

Змінено схеми використання різних вакцин для основного курсу щеплень від ковіду. Вакцину CoronaVac від Sinovac Biotech можна поєднувати з векторними (AstraZeneca) та мРНК-вакцинами (Moderna або Comirnaty від Pfizer-BioNTech). Крім того, після Moderna або Pfizer тепер можна застосовувати вакцину AstraZeneca.  

Національна технічна група експертів з питань імунопрофілактики (НТГЕІ) рекомендує жінкам, які отримали першу дозу вакцини CoronaVac/Sinovac, а потім завагітніли, для другої дози надати перевагу мРНК-вакцинам Pfizer або Moderna.

Читайте також:

Чи можна робити щеплення від COVID-19 вагітним жінкам, пояснення від МОЗ

 Якщо особа отримала дві дози вакцини за змішаною схемою, то третя – має бути зроблена вакциною, що використовувалась для введення другої дози.

В Южноукраїнську також можна щепитися, як додатковой, так і бустерной дозой вакцини проти  COVID-19

Щеплення  можливо зробити в  пункті щеплень НКП “Южноукраїнський міський центр первинної медико – санітарної допомоги” за адресою:  вул. Паркова, 3-В, каб. № 209 або в пункті вакцинації за адресою: бул-р Цвіточний, 4  (при собі треба мати паспорт)

Режим роботи( жива черга):

 • пн.-пт.: 9:00 -15:00 (обідня перерва 12:00-12:30)
 • сб.-нд.: 9:00-14:00 (тільки в  міському центрі первинної медико-санітарної допомоги)

Довідки за тел.: тел. 46-439, 46-430, 5-58-88, 0675124242, (066)2116139

Джерело: УП

Ще новини