Головна МістоЗаходи Відбулась 36 сесія міськради: 7 годин обговорень та рішень

Відбулась 36 сесія міськради: 7 годин обговорень та рішень

Автор Анна
ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ.
У Южноукраїнську, 14 березня, відбулося продовження засідання міської ради, яке пройшло у присутності 24 депутатів із 34. На розгляд порядку денного було запропоновано 26 питань та 10 додаткових, які народні обранці ретельно та емоційно розглядали. Традиційно це питання бюджету, комунальної власності, архітектурні, соціальні та земельні питання.

Нагадаємо, 28 лютого, у Южноукраїнську мала відбутися 36 сесія міської ради, але через непорозуміння та гучні скандали парламентарів засідання не реалізувалося.

Перед початком відкриття пленарного засідання секретар міської ради закликав депутатів не переходити на особисті образи, а спокійно висловити свою думку, вислухавши, адже лише діалогами можна порозумітися. Він також пояснив, де перебували решта обранців на початку повномасштабного вторгнення, але докладну інформацію пообіцяв надати після перемоги.

Виступ в.о. міського голови, секретаря міської ради Олександра Акуленка.

Також Олександр Анатолійович повідомив, що від ПАЕС надійшов лист про коригування тарифів на комунальні послуги, але нагадав, що попереднє підняття тарифу, компенсувалося з міського бюджету. Тому цього разу питання про тарифи потребує детального обговорення.

Виступ Олександра Пелюха, колишнього працівника ПАЕС.

Попри багаторазові сигнали тривоги та провокації, підкоригувавши порядок денний, депутати поринули у клопітку роботу. За цілий день плідної роботи було розглянуто 39 питань.

Що було цікавого на 36 сесії?

  • Затвердили положення про управління освіти Южноукраїнської МТГ у новій редакції, це зумовлено тим, що з 2017 року ухвалено низку законів про освіту. Також затвердили зміни до найменування закладів дошкільної освіти.

Читайте також: На Южноукраїнську громаду чекає реорганізація закладів освіти

  • Затвердили програму увічнення пам’яті військовослужбовців та добровольців, які віддали життя за незалежність України та поховані на території Южноукраїнської МТГ.
  • Відділу містобудування та архітектури надали статус виконавчого та спеціально уповноваженого органу у сфері містобудування та архітектури. Депутати нагадали голові відділу про незаконні споруди, які планувалися демонтувати ще 2021 року, а саме про демонтаж павільйонів «Альянс» навпроти «Сільпо», що було встановлено незаконно.

    На що начальник відділу відповіла, що демонтаж виконує КП СКГ, але поки що у них немає спецтехніки, щоб демонтувати склопакети, що залишилися, пообіцявши дізнатися про стан реалізації даного питання, та доповісти на наступну сесію.
  • Статут КП “Критий ринок” у новій редакції та облаштування майданчика для платної автостоянки депутати не підтримали. Аргументувавши тим, що недостатньо інформації про доходи ринку та доцільність цієї реалізації.

    Депутати запропонували директору ринку Руслану Дригіну розробити чіткий бізнес-план щодо додаткового прибутку ринку та розробити більш економічну діяльність щодо надання оренди, якщо це необхідно для розвитку ринку.
Директор ринку Руслан Дригін

Депутати більшість проєктів капбудівництва не підтримали, оскільки переймалися тим, що вказана вартість надто висока. Крім того, багато запланованих та нереалізованих проєктів – жодного звіту немає, адже згідно із законодавством вони повинні оприлюднюватися щокварталу.

Начальница управління будівництва та ремонтів Ірина Приставська

Доповнення до програми капбудівництва включали: благоустрій міського кладовища – 15 мільйонів. Капремонт прилеглої території адмінбудівлі, де знаходиться соцзахист та інші соціальні структури – 5 мільйонів, та капремонти ТРП майже за 3 мільйони.

Дивно в цій ситуації і те, що управління будівництвом та ремонтом пропонує виконувати комплекс робіт програмою капремонту. На думку депутатів, багато об’єктів можна зробити й поточними ремонтами включивши до програми ЖКГ. А експертизи проводити лише у державній експертній організації, адже так вийде набагато дешевше.

Після тривалої дискусії депутати підтримали проект реконструкції нежитлового приміщення центру первинної медико-санітарної допомоги під аптеку. Капітальний ремонт ТРП5 – заміна одиниць та вузлів технологічного обладнання та їх інженерних мереж.

До того ж обранці проголосували за протокольне доручення управлінню будівництва та ремонтів, які вони мають підготувати на наступну сесію, а саме: звіт виконаних робіт, про проєкти, які наразі у роботі та надати список підприємств з якими вони співпрацюють.

Бюджет громади 

На виконання депутатських повноважень виділили 1 403 млн тис грн, та 10 тисяч на виконання повноважень старости.

До розподілу пропонувалося майже 96 мільйонів вільного залишку.

Ці кошти вирішили розподілити за такими напрямами:

Улаштування пішохідної доріжки на кладовище (території “Алеї Слави”) – 1 222 млн тис. грн;

Обрізання крон аварійних дерев (тополь) по вул. Європейська – 507, 700 тис. грн;

На рекультивацію полігону твердих побутових відходів – 297, 904 тис. грн;

Капремонт ТРП-6 – 6 099,396 млн тис грн

Капремонт ТРП-4б – 3,033,633 млн тис грн

Капремонт санвузлів в гімназії № 1 – 1 350 млн тис грн

Встановлення вентиляції та укладання плитки в укриттях ліцеїв міста – 6 545,106 млн тис грн;

Субвенція “Арбузинська виправна колонія” – 338, 400 тис. грн;

На придбання килима для греко-римської боротьби – 74 620 тис. грн;

Зарезервували міській лікарні на поворотній основі, але з протокольним дорученням від директора Сергія Лупова — 7 мільйонів.

Не підтримали фінансування: ремонт тротуару біля лабораторії «Смартлаб» за 450 тисяч гривень, заміну бордюрів біля дитячого садка «Світлячок» та ремонт 20 ліфтів за 10 мільйонів, капремонт та благоустрій у двох дворах, який почали ще минулого року, однак депутати заявили, що їх не влаштовує якість робіт.

По закінченню сесії, депутати нагадали Олександру Акуленку про те, що чекають звітів від заступників міського голови, які вони мали б надати ще декілька місяців тому.

Читайте актуальні події, цікаві факти, свіжі новини міста Южноукраїнська та України на нашому сайті ЮжБуд_News
Запрошуємо вас доєднатися до зручного месенджера та слідкувати за сторінками:

Читайте також:

Ще новини