Головна Місто Видатна художниця України Білокур Катерина

Видатна художниця України Білокур Катерина

Автор ЮжБудНьюз

Майстер української народного декоративного живопису, народний художник України. Представник «наївного мистецтва», за неофіційними даними, входить в 100 кращих художників України.

Творчість Катерини Білокур належить найкращих надбань української культури XX століття. Діяльність художниці були позначені високими званнями такими як: «Заслужений діяч мистецтв УРСР», «Народний художник УРСР», орденом «Знак Пошани», отримала звання Заслуженого діяча мистецтва України.

На міжнародній виставці 1954 році в Парижі були приставлені роботи «Цар-колос», «Берізка» і «Колгоспне поле», які високо оцінив Пабло Пікассо.

Зберігаються картини Катерини Білокур в національному музеї українського народного декоративного мистецтва в Києві. Картинна галерея та Музей садиба знаходитися в селі Богданівка.

Народилася Катерина 7 грудня 1900 року в с.Богданівка Пирятинського повіту Полтавської губ., зараз (с.Богданівка Яготинського р-ну Київської обл.)

 «Куди я не йду, що не роблю, а те, що я надумала малювати, слідом за мною. Та й спати я ляжу, а воно мені вчувається, а воно мені ввижається, та нібито щось до мене промовляє, щоб я його не кидала, щоб я його не цуралась, щоб я його малювала, та чи на папір, чи на полотно виливала».

2 коментарі
2

Ще новини

2 коментарі

bluray 21.12.2020 02:12 - 02:12

A big thank you for your article post. Really looking forward to read more. Great. Ammamaria Walt Bertrand

torrent 21.12.2020 09:04 - 09:04

Great post, you have pointed out some great details , I likewise think this s a very fantastic website. Katey Callean Sup

Коментування закрито