Головна Місто В южноукраїнських месенджерах гострим питанням є дискусія щодо порушення правил світломаскування

В южноукраїнських месенджерах гострим питанням є дискусія щодо порушення правил світломаскування

Автор ЮжБудНьюз
ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ. Новости Южноукраинск. ЮжБудНьюз. ЮжБудНьюс. Южноукраинск

Безліч погроз та антигуманних, часто агресивних закликів можна зустріти на просторах місцевих соцмереж.

ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ. Новости Южноукраинск. ЮжБудНьюз. ЮжБудНьюс. Южноукраинск
У таких важкий час для міста та країни, коли у всіх зростає стресова напруга та тривога, люди чомусь не стримують себе у висловлюванні дуже жорстоких думок. Чи не призведе це до вандальних дій, що є умисним знищенням або пошкодженням майна згідно з Кримінальним кодексом України?
Чи все ж такі є інші засоби людяного спілкування та взаємодопомоги під час воєнного часу?!

Перед тим як почати звинувачувати тих чи інших мешканців будинку, спочатку варто з’ясувати, чи свідомо людина не вимикає світло, та чи володіє вона, взагалі, інформацією про обов’язкове світломаскування. А можливо, людина має якісь інші обставини, через які не дотримується цих правил, також є вірогідність, що людина вважає свої портьєри світлонепроникними, а це зовсім не так…

В кожній домівці можуть бути різні обставини, безліч людей похилого віку, людей з обмеженими можливостями, які не володіють повною необхідною інформацією, або взагалі не мають фізичних можливостей реалізувати світломаскування, тому варто їм допомогти чи знайти їх близьких, які зможуть допомогти.

Тому якщо Ви помітили цього вечора, що занадто яскраво світить вікно напроти вашого будинку, або сусідів, спробуйте поспілкуватися з людиною особисто, та  донести терпляче до неї те, що ви бачите занадто яскраве світло її домівки.  Якщо не бажаєте самостійно спілкуватися, як варіант звернутися до голови ОСББ вашого чи іншого будинку, якщо і це не виправить ситуацію – нагадаємо, дотримання правил світломаскування контролює поліція та органи місцевого самоврядування за телефонами:

  • Гаряча лінія виконкому: 0680095456;
  • Штаб територіальної оборони: 0680313962;
  • Поліція – черговий – 0980418040;
  • З питань виявлення підозрілих осіб/предметів: 0965202336, (05136)54400.

Попри те, що деякі громадяни Южноукраїнська нарікають на це обмеження, воно дійсно дуже важливе в умовах війни!

Центр протидії дезінформації при РНБО України пояснює, чому світломаскування може зберегти життя.

ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ. Новости Южноукраинск. ЮжБудНьюз. ЮжБудНьюс. Южноукраинск

Чому варто дотримуватись правил світломаскування?

Річ у тому, що завдяки світломаскуванню житлові будинки стануть непомітними для окупантів та мародерів у темну пору доби. Світло на вулиці та в будівлях допомагає ворогові вночі орієнтуватися на місцевості, відповідно світло дозволяє ворогу коригувати вогонь і наносити авіаудари. А ось мародери не зламують всі поспіль квартири та будинки – це довго і привертає увагу тероборони. Тому вони дивляться на світло з вулиці та йдуть у конкретну квартиру, не гаючи часу. Якщо немає світла, тоді люди поїхали та забрали собою усе цінне.

Наше завдання – зробити населені пункти непомітними для окупантів та мародерів. Так зменшиться світимість міста. Безперечно, ворожі пілоти відпрацьовують по координатах. Та їм значно важче буде орієнтуватися, якщо населений пункт буде у напівтемряві. До того ж яскраве освітлення говорить про густонаселеність району.

Аби не допомагати ворогу орієнтуватися в місті, треба дотримуватись правил світломаскування. Під час комендантської години: вікна ваших домівок треба завішувати гардинами, ковдрами або спеціальними плівками, аби світло не пробивалось. У разі повітряної тривоги, потрібно вимикати абсолютно всі джерела світла. 

Зараз, як ніколи слід дотримуватися правил безпеки життя, поважати та допомагати один одному!

Ще новини