Головна МістоЗаходи В Южноукраїнську запропонували провести дерусифікацію пам’ятників Меморіалу

В Южноукраїнську запропонували провести дерусифікацію пам’ятників Меморіалу

Автор ЮжБудНьюз
ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ.

В Южноукраїнській міській раді відбулись обговорення про необхідність реконструкції пам’ятних локацій Меморіалу Захисникам Вітчизни та символів на них згідно з Законом України “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їх символіки”.

Зокрема, йдеться про барельєф ордена «Побєда» на центральній колоні з символами радянського союзу: серп та молот, червона зірка, мавзолей, спаська вежа кремля. Однак знищувати його не збираються — після реставрації збережуть та розмістять як експонат другої світової війни у міському історичному музеї. Таким чином будуть виконані правові, моральні та історичні норми.

ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ.
Пам’ятний знак у вигляді 17 – метрової стели – Обеліск Слави

В обговоренні, 8 червня, взяли участь 15 членів міської ради ветеранів на чолі з головою ради ветеранів Вячеславом Громенком, а також запрошені на засідання – міський голова Валерій Онуфрієнко, в.о. директора КП СКГ Лідія Паламарчук, начальник управління молоді, спорту та культури Неля Захарко та директор міського історичного музею Зореслава Клименко.

Радою ветеранів було вирішено рекомендувати міській владі створити робочу комісію, до складу якої мають увійти спеціалісти різних профілів, для обстеження всіх об’єктів, розташованих на Меморіалі, з метою їх оновлення.

Отже результатом цієї роботи повинні бути альтернативні рішення, які мають не суперечити законодавству України, відповідати історичним подіям минулого, не ображати почуття ветеранів другої світової війни, слугувати патріотичному вихованню молоді та бути візитною карткою міста у туристичній сфері.

Нагадаємо: 9 травня 2002 року до Дня Перемоги було відкрито меморіальний комплекс, присвячений воїнам визволителям. На 58-му річницю Перемоги у Великій Вітчизняній війні у місті в складі меморіального комплексу «Захисникам Вітчизни» відкрито пам’ятний знак у вигляді 17-метрової стели – Обеліск Слави, яку увінчав орден Великої Вітчизняної війни за пропозицією голови міського Союзу ветеранів Михайла Бохонова, і виконаний із мозаїки Вічний вогонь.

Вздовж центральної алеї встановлено пам’ятні плити, на яких висічені номери та відомості про військові частини, що звільняли Прибужжя, імена героїв, які загинули у боях.

Присутні члени ради ветеранів та запрошені підтримали ці пропозиції одноголосно. Міський голова зазначив, що коли підготовить відповідне розпорядження про комплексне оновлення локації Меморіалу, та буде проведено конкурс на оформлення центральної колони Меморіалу.


Читайте актуальні події, цікаві факти, свіжі новини міста Южноукраїнська та України на нашому сайті ЮжБуд_News
Запрошуємо вас доєднатися до зручного месенджера та слідкувати за сторінками:

Читайте також:

Ще новини