Головна Місто В Україні змінювати місце реєстрації тепер можна онлайн – на порталі “Дія”

В Україні змінювати місце реєстрації тепер можна онлайн – на порталі “Дія”

Автор ЮжБудНьюз
ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ. Новости Южноукраинск. ЮжБудНьюз. ЮжБудНьюс. Южноукраинск

Реєстрація місця проживання — найпопулярніша держпослуга в Україні. Щомісяця нею користуються сотні тисяч українців. Проте сьогодні ця процедура є бюрократичною і занадто складною. Наразі послуга для українців щодо реєстрації онлайн – на порталі “Дія” або через відповідний мобільний застосунок – буде реалізовуватися винятково за бажанням особи. Для цього Мінцифра розробили експериментальний проект разом із МВС та представили його на Diia Summit.

ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ. Новости Южноукраинск. ЮжБудНьюз. ЮжБудНьюс. Южноукраинск

“Українці стали заручниками абсолютно парадоксальної ситуації, коли держава вимагає в тебе документ, яким сама ж і володіє. Це дуже ускладнює отримання послуги. Тому ми розробили спеціальний модуль на базі Демографічного реєстру, який об’єднає всі дані про зареєстроване місце проживання громадян в Україні. Це дозволить отримувати інформацію за декілька секунд. Людям більше не доведеться витрачати тижні свого часу на зміну місця реєстрації”, — розповів Віцепрем’єр-міністр — Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.

15 липня 2021 року Верховна Рада в першому читанні проголосувала за законопроєкт про реєстрацію місця проживання онлайн. За — 251 депутат.

Ухвалений законопроєкт остаточно скасує “штамп про прописку” та паперову довідку про місце проживання до ID-картки. Також реєстрація не впливатиме на життєві ситуації, зокрема, оформлення пенсії чи отримання медичної допомоги.

ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ. Новости Южноукраинск. ЮжБудНьюз. ЮжБудНьюс. Южноукраинск

Як змінити місце реєстрації?

  • На порталі Дія вибрати пункт “Зміна місця проживання” та заповнити заяву.
  • Власник житла, де ви мешкаєте, зможе підтвердити запит та дозволити зареєструватися в житлі, яке внесено до реєстру нерухомого майна.
  • Дані про нове місце проживання автоматично з’являться в реєстрі, а зняття з попереднього місця також відбудеться автоматично. Послуга буде надана протягом однієї доби.

Ще новини

Залишити коментар