Головна Місто В Україні здійсняють євро-норми з охорони атмосферного повітря

В Україні здійсняють євро-норми з охорони атмосферного повітря

Автор ЮжБудНьюз

В Україні впровадять європейські директиви з охорони атмосферного повітря та поводження з відходами.
Державна екологічна інспекція приєдналася до участі у проекті Євросоюзу “APENA 2”.

В рамках проекту, який триватиме 3 роки, фахівці ДЕІ отримають консультації стосовно розробки законодавчих та нормативно-правових документів.

«Ця довготривала програма передбачає співпрацю ДЕІ з міжнародними експертами над підготовкою законодавчих та нормативно-правових змін згідно з вимогами ЄС. Впродовж 3 років реалізації проекту «APENA 2» фахівці інспекції зможуть отримувати консультації щодо створення проектів законів, постанов та наказів, брати участь у заходах проекту та вдосконалювати знання європейського законодавства», – зазначив Андрій Мальований.

Крім впровадження європейських законодавчих вимог, Держекоінспекція також долучиться до розробки інтегрованої інформаційної системи з управління відходами, а працівники ДЕІ зможуть підвищити свою кваліфікацію у частині європейських екологічних стандартів, проходячи тренінги.

Наразі, розробили конкретний робочий план співпраці, який передбачає:

  • консультації для ДЕІ стосовно впровадження директив ЄС щодо якості атмосферного повітря та законодавства ЄС про захоронення та утилізацію відходів видобувної промисловості;
  • участь у розробці та втіленні інтегрованої інформаційної системи з управління відходами, де у відкритому доступі знаходитиметься інформація про ліцензії, видані для проведення діяльності у сфері поводження з відходами, розміщення полігонів та сміттєзвалищ, дані про забруднювачів та переробні потужності;
  • проходження фахівцями тренінгів з питань дотримання екологічних стандартів ЄС.

Результатом такої співпраці стане зміцнення законодавчої та інституційної системи України у галузі атмосферного повітря та відходів.

Ще новини