Головна Здоров'я В Україні почнуть усувати від роботи нещеплених: кого це стосується?

В Україні почнуть усувати від роботи нещеплених: кого це стосується?

Автор Виталия
ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ.

Невакцинованих вчителів та чиновників відсторонятимуть від роботи починаючи з 8 листопада.

За наказом Міністерства Охорони Здоров’я України, обов’язкової вакцинації проти COVID-19 підлягають:

✅ працівники центральних органів виконавчої влади та їх територіальних органів;

✅ працівників місцевих держадміністрацій;

✅ закладів освіти та наукових установ незалежно від типу власності.

Згідно з постановою Кабінету Міністрів, термін усунення встановлюється до отримання щеплення проти СOVID-19.

На час відсторонення за працівником не зберігається заробітна платазазначили в МОЗ.

ВАЖЛИВО! Освітяни та працівники органів влади, які мають протипоказання до проведення щеплень, відповідно до Переліку медичних протипоказань та застережень до проведення вакцінації, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я у 2011 року, не підлягатимуть обов’язковій вакцинації.

Міністр охорони здоров’я В. Ляшко розповів УП, що є загальні протипоказання, які зазначені в наказі, і є протипоказання, які записані в інструкції виробника вакцини – як то сильна алергічна реакція на перше щеплення або алергія на один з компонентів вакцини.

ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ.

Що до таких людей, яким не можна щеплюватись, та які наразі не мають довідки або сертифіката в Дії. Про те як їм мати змогу працювати, ходити в ТЦ в «червоних зонах» і користуватись послугами Укрзалізниці, міністр зазначив:

«Зараз законодавство передбачає довідку для тих, у кого є протипоказання, вона будуте з 8 листопада. У нас там є зірочка, де написано, що за обґрунтованих причин людині видається інший документ».

Доречі, в Дії така довідка наразі не генерується. На сьогодняшній день у Дії можна підтягувати сертифікат про вакцинацію, ПЛР-тест та довідку про перенесену хворобу.

Додамо, що у Миколаївській міськраді вчора відбулася дискусія «Робота бізнесу у червоній зоні». Чиновники зазначили, що в нинішню хвилю карантинних обмежень не передбачено компенсацій підприємцям, як це було під час локдауну.

ЧИТАТЕ ТАКОЖ:

Ще новини