Головна Новини На Миколаївщині знайшли розграбований склеп з рештками ювелірних прикрас

На Миколаївщині знайшли розграбований склеп з рештками ювелірних прикрас

Автор Виталия
ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ.

Ольвія – стародавня держава античної доби, яка проіснувала тисячу років. Сьогодні це історико-археологічний заповідник НАН України, який знаходиться у селі Парутине Очаківського району Миколаївщини.

Археологи Ольвійської міжнародної експедиціїпід час розкопок на ольвійському некрополі відкрили нову поховальну споруду – підземний склеп І століття н.е.

Очільниця експедиції, доктор історичних наук, заступник директора Інституту археології Алла Буйських:

«Під час розкопок на ольвійському некрополі ми відкрили нову поховальну споруду – підземний склеп, конструкція якого складається з похилого дромоса (входу у вигляді видовженого вузького коридору) та трапецієподібної поховальної камери. У дромосі знайшли половину червонолакової чашечки, яка додала інформації про час поховання І століттям н.е. Зазвичай, такі поховання притаманні сарматам, які мешкали тоді в Ольвії».

Споруду вирізано у глиняному масиві на глибині 3 м від рівня сучасної поверхні. Вхід до камери було перегороджено кам’яною стінкою.

 Встановлено, що сама поховальна споруда постраждала від пограбування, ще давнину. Грабіжники проникли до камери невдовзі після поховання. Небіжчика, разом із супровідним поховальним інвентарем, витягли назовні – ймовірно, через щедро прикрашений одяг.

На жаль, цей некрополь став також об’єктом розграбування з боку «чорних копачів».

На сьогодні Миколаївщина посідає «перше» місце за кількістю пограбувань пам’яток археології.

Читате також:

У Миколаєві «чорні копачі» розрили пам’ятку національного значення

Від поховання збереглися лише цвяхи з помосту та понад сто різноманітних намистин і підвісок, якими оздобили одяг покійного. Це, зокрема, намистини з янтарю, сердоліку, агату, гагату, гірського кришталю й численного бісеру зі скла.Також до убору входили два скарабеї з пасти та халцедону і двосторонній топорик із бурштину.

Нагадаємо, раніше археологи міжнародної експедиції Інституту археології НАН України під час розкопок в рамках українсько-німецького проєкту виявили мармуровий карниз Римської імперії й ритуальне поховання тварин.

Джерело: Свідок

Ще новини