Головна Місто В яких країнах святкують 8 березня?

В яких країнах святкують 8 березня?

Автор Анна
ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ. Новости Южноукраинск. ЮжБудНьюз. ЮжБудНьюс

Як святкують 8 Березня у різних країнах світу? З’ясовуємо разом із порталом “Рівняни”.

Німеччина

У Німеччині 8 березня не є вихідним. Тут, як і в сусідній Польщі, це свято має соціалістичне коріння. Раніше, у той час коли німці зі Східної Німеччини вшановували своїх дам, у західній частині про таке свято і не чули. Після возз’єднання двох сторін Німеччини 8 Березня стали відзначати по всій країні. Але у західних німців широко відзначати цей день традицією все ж не стало, та й у східних трохи призабули. У Німеччині жінок вшановують в День Матері, який святкують у травні, навіть незважаючи на те, що в газетах 8 березня згадують як Міжнародний жіночий день. У День Матері жінки, матері звільняються домочадцями від усіх турбот по дому.

Польща

Поляки також не забули усталену традицію з радянських часів вітати жінок 8 Березня, але, як у Німеччині, так і в Польщі, цей день робочий.

Литва

Сьогодні в цій країні 8 Березня святкують в тих місцевостях, де багато російськомовного населення. Міжнародний жіночий день в Литві не має статусу офіційного державного свята.

В’єтнам

Уродженці цієї країни завжди вітають своїх жінок. Однак раніше свято називали День пам’яті сестер Чинг. Це хоробрі дівчата, що очолили визвольну війну в’єтнамського населення проти китайської агресії. Сестри кинулися в річку, щоб не здаватися в полон, у той час як їхнє військо потрапило в оточення ворога. День пам’яті сестер Чинг поступово перейшов у 8 березня вже після перемоги соціалізму в цій країні.

Франція

8 Березня у Франції широко не відзначається. Хоча також у засобах масової інформації згадується як Міжнародний жіночий день. Це свято відзначають тільки комуністи та інші ліві. Французи вшановують жінок у День Матері, який святкують у травні. Але ось що цікаво, це свято до молодих дівчат не має жодного відношення. Вітають їх у День святого Валентина.

Італія

Італійці ставляться до цього свята також, як і українці, незважаючи на те, що вони відносяться до тих небагатьох європейців, які не входили в соцтабір. Щоправда, у них, як у Польщі й Німеччині, вихідного в цей день немає. Цікаво те, що жінки відзначають 8 Березня окремо від чоловіків. Жіночими компаніями вони збираються і йдуть в кафе або ресторан. Увечері у всьому Римі працюють бари з чоловічим стриптизом, в які вхід для жінок безкоштовний.

Болгарія

Національним свято 8 Березня в Болгарії ще не стало. Це звичайний робочий день. Тому чоловіки можуть привітати як своїх дружин, так і жінок-колег на роботі. Після обіду товариші по службі відправляються в кафе і ресторан або ж на роботі влаштовують гуляння.

Сьогодні деякі жінки Болгарії стали сприймати 8 березня як атрибут соцчасів і ставлення до нього дещо охололо. Частіше став помітний той факт, що жінки з великим ентузіазмом вітають зі святом одна одну, а не приймають поздоровлення від чоловіків.

Китай

Практично зовсім непомітно для китайців проходить свято 8 Березня. Хіба що старі революціонерки отримують офіційні привітання. Так само тут не прийнято дарувати зрізані квіти, тому купівлею букетів напередодні цього дня і подарунків у Пекіні зайняті лише іноземці, здебільшого жителі СНД. У цей час вже можна купити нарциси, троянди й деякі інші квіти.

Куба

Команданте Фідель Кастро 1 січня 1959 в Сантьяго повідомив нації, що на Кубі воювали і жінки, а не тільки чоловіки, і що подвиг Маріанни Грахалес і є красномовним доказом того, що вони такі ж чудові бійці, як найкращі солдати-чоловіки. Цей випадок став одним із найвеличніших уроків у кубинській історії, можна сказати, найважливіший для уявлення про жінок.

З того часу система стереотипів про те, що жінка народжена куховарити, прасувати, прати й народжувати дітей був зломлений.

У свято кубинське суспільство вітає прекрасну половину острова, адже їх внесок в інтелектуальну, військову, наукову і керівну діяльність по-справжньому величезний. Перестала розцінюватися доля жінок як одвічна роль матері, дружини і господині дому.

Вітаємо всіх жінок зі прийдешнім святом весни!

Ще новини