Головна Місто Усиновити дитину під час війни неможливо

Усиновити дитину під час війни неможливо

Автор ЮжБудНьюз
ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ. Новости Южноукраинск. ЮжБудНьюз. ЮжБудНьюс. Южноукраинск

Під час війни в Україні багато людей бажають взяти у родину дітей та потурбуватися про них. Однак на сьогодні в Україні усиновити дитину неможливо.

Чому неможливо? 

Всиновлювати дітей не можна через те, що наразі проблематично дотримуватися передбаченою законодавством процедури. 

Потрібно отримати велику кількість документів. У період війни їх зробити, на жаль, неможливо, адже не всі державні органи нині працюють і не всі реєстри відновлені. Нині усиновити дитину в умовах воєнного стану можливо виключно у тих регіонах, де не здійснюються воєнні дії, а сама дитина вже перебуває на обліку із усиновлення.

Спрощувати процедуру усиновлення дітей під час війни не збираються. 

Під час воєнного стану, коли часто важко знайти документи, встановити реальну ситуацію з батьками едитини зростають ризики порушення її прав.

Якщо людина хоче прихистити дитину, яка постраждала від воєнних дій, можна скористатися процедурою тимчасового влаштування. Це передбачає перебування дитини в сторонній сім’ї до ухвалення рішення суду про подальше її влаштування.

Для того, щоб тимчасово влаштувати дитину, можна безпосередньо звернутися до служби у справах дітей за місцем свого проживання і заповнити відповідну заяву. Або ж заповнити анкету через Telegram-бот “Дитина не сама” (https://t.me/dytyna_ne_sama_bot), подавши в електронному вигляді ваші дані. Після цього вам зателефонують і повідомлять, чи можете ви забрати дитину для тимчасового влаштування

Також в Україні створено лінію підтримки дітей, сімей і соцпрацівників.
Звернення приймають із 8.00 до 20.00

  • +38(067)-567-98-45
  • +38(096)-990-54-50
  • +38(063)-661-42-52
  • +38(063)-399-45-92
  • +38(095)-327-15-21

Якщо ви виявили фейкове оголошення, повідомляйте в Кіберполіціюcallcenter@cyberpolice.gov.ua.

Джерело: Смарт Освіта

Ще новини