Головна МістоЗаходи “Успіх приходить до того, хто робить те, що найбільше любить”, – Ольга Тимофієва, директор ДШМ

“Успіх приходить до того, хто робить те, що найбільше любить”, – Ольга Тимофієва, директор ДШМ

Автор ЮжБудНьюз
ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ. Новости Южноукраинск. ЮжБудНьюз. ЮжБудНьюс

Ми багато читаємо біографій вчителів, успішних людей, але ніколи не замислюємось, хто такий директор та якими якостями повинен володіти. Значна частина освітнього успіху школи мистецтв базується на високопрофесійних учителях. Але чимала частка належить хорошому керівнику, довірі та впевненості, на яких тримається шкільна культура кожного навчального закладу.

Ініціативна, розумна, активна і заразливо оптимістична, вона люб’язно погодилася дати нам інтерв’ю про життя школи та про себе, про те, хто ж такий справжній директор. Щоб ближче познайомитися з Ольгою Леонідівною і дізнатися, як протікає її творче життя, з важливими питаннями звернулась редакція ЮжБуд_News.

ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ. Новости Южноукраинск. ЮжБудНьюз. ЮжБудНьюс

Скільки ви працюєте в дитячій школі мистецтв в місті Южноукраїнськ?

З самого дитинства я мріяла бути художником та музикантом, активно відвідувала творчу студію в місті Первомайськ. Після школи я вирішила себе спробувати у якості художника, і вступила до художньої школи, склала екстерном іспити та мене відразу взяли у третій клас. Вже коли я закінчила навчання в університеті, я приїхала жити в Южноукраїнськ. Я дізналась, що в школу мистецтв були потрібні молоді педагоги, і вже протягом дев’ятнадцяти років я працюю з дітками. Працювала три роки завідувачкою художнього відділення. На директора школи оголосили конкурс і я його виграла. Вже працюю 5 років на посаді директора дитячої школи мистецтв.

ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ. Новости Южноукраинск. ЮжБудНьюз. ЮжБудНьюс

Ви коли-небудь уявляли, що будете директором? Як Ви до цього прийшли?

Звичайно, ні. Я навіть не уявляла, якщо чесно, що буду взагалі педагогом. Я закінчувала факультет промислового дизайну, багато моїх однокурсників зараз проєктують для різних сайтів, специфіка була досить розширена. Але вийшло так, що я переїхала до своїх батьків. Коли прийшла до школи, я одразу зрозуміла, що це моє, я обожнюю працювати с дітьми та вони зі мною. Дуже багато випускників: хтось за кордоном, хтось в Україні, хтось у місті — ми всі спілкуємось.

Директор школи — це керівник великого колективу. Як Вам вдається згуртувати співробітників, адже окрім нарад і зборів, Ви викладаєте ще уроки?

Вдається дуже просто. У мене стратегічне планування, я розписую щомісяця список планів, щоб все встигнути. У мене помічники завучі, одна з методичної роботи, інша з навчально-виховної роботи. Ми всі навчилися між собою взаємодіяти, тому кожен чітко виконує свою роботу. Дійсно коли люди професіонали своєї справи з ними дуже легко працювати. У всього колективу є прагнення розвиватися, впроваджувати в школу нові технології, отримувати досвід і ділитися їм, для нас будь-які питання вирішуються. Будь-яка робота — це праця, навіть директором бути важко, але справляємося.

Якими якостями повинен володіти директор школи мистецтв, щоб школа була успішною?

Директор має визначати бачення, місію, стратегію і цінності школи. Отже має бути професійно-компетентним, доброю і порядною людиною. Володіти комунікативними та лідерськими якостями.

Чим для вас вимірюється успішність школи?

Командним духом, досягненнями, постійним розвитком, професіоналізмом, вдячними та задоволеними результатом батьками, усміхненими, творчими та активними учнями.

ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ. Новости Южноукраинск. ЮжБудНьюз. ЮжБудНьюс

Ви відстежуєте долю своїх випускників? Чи є якісь традиції школи, в яких вони беруть участь?

По-можливості відстежуємо, за бажанням дитини підтримувати контакт. Випускники школи іноді приймають участь у святкових заходах і виступах.

А в чому вимірюється успіх викладача?

Мотивацією, вивчати та застосовувати у практиці інноваційні технології, не боятись змін, вмінням робити самоаналіз своєї професійної діяльності. Бути порядною і чуйною людиною. Хоча формула успіху у кожного своя.

Як вдається підтримати досвідчених, залучити й утримати молодих? Та ще які суміщають творчість і викладання.

Гарно мотивує преміювання за підсумками навчального року та необхідність у проходженні раз на 5 років атестації педагогічних працівників. Під час якої у кожного є можливість завдяки досягненням підвищити категорію і заробітну плату. Чесно кажучи, в школі мистецтв дійсно працюють професіонали з великим досвідом. Вони Просто Люблять свою справу. Третя частина колективу суміщають педагогічну діяльність з творчою самореалізацією. Вони є учасниками різних творчих мистецьких колективів міста. Виступають на святкових заходах, фестивалях не тільки міста, а й поза його межами.

ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ. Новости Южноукраинск. ЮжБудНьюз. ЮжБудНьюс

У чому унікальність школи мистецтв?

Це сучасний, успішний освітній заклад, у якому поєднуються класичні принципи педагогічного процесу та активно запроваджуються інноваційні технології. Школа займає особливе місце в культурній та позашкільній освітній системі міста, вона є одним з перших навчальних закладів, становлення якого збіглось з народженням міста Южноукраїнська. В школі реалізується сучасна модель випускника навчального закладу – випускника громадянина, патріота, культурної та інтелігентної особи.

Про що мріє директор дитячої школи? Чого б школі хотілося? Можливо, це вже не мрії, а сміливі плани?

Матеріальні мрії – відремонтувати площадку перед входом до школи, придбати ксерокс. А взагалі – щоб всі були здорові, все матеріальне поступово вирішимо.

Майже за кожними дверима чути звуки: хтось грає на фортепіано, гітарі чи інших музичних інструментах. На стінах – багато картин: учнів, вчителів та випускників. Тьмяне освітлення на фоні музики створює творчу атмосферу. 

Ще новини