Головна Новини “Укрзалізниця” планує закупівлю рейкобусів

“Укрзалізниця” планує закупівлю рейкобусів

Автор Анна
ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ. Новости Южноукраинск. ЮжБудНьюз. ЮжБудНьюс. Южноукраинск

“Укрзалізниця” розглядає можливість покупки рейкобусів і відзначає їх економічну вигідність

В даний час розраховується економічна вигідність наявності в Україні подібного транспорту. Якщо за підсумками детального вивчення Україна рейкобуси визнає рентабельними, УЗ почне закуповувати їх і експлуатувати. Про це повідомляє сайт “Україна будівельна”.

Як показує практика, використання автомотрисів (рейкобусів) зазвичай економічно виправдано на неелектрифікованих ділянках з невисоким пасажиропотоком. Вони набагато дешевше і простіше в експлуатації, ніж багатовагонне склади. Таку інформацію оприлюднив керівник Укрзалізниці Володимир Жмак.

ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ. Новости Южноукраинск. ЮжБудНьюз. ЮжБудНьюс. Южноукраинск

Правда, за його словами, раніше закуплені склади (2002-2012 рр.) зараз практично повністю вийшли з ладу. На ходу залишається 2-3 рейкобуса виробництва польської компанії Pesa. Ремонтувати їх дуже затратно. Тому планується запустити програму відновлення автомотрисів. Вона буде розрахована на 2-3 роки.

За словами Жмака, транспортне питання в Україні поки ще стоїть дуже гостро. Регулярно в УЗ звертаються з вимогою налагодити сполучення з будь-яким населеним пунктом, які залишилися без пасажирського сполучення.

Читайте також про нові правила перетину кордону. Кому необхідно буде здавати ПЛР-тести і витримувати карантин, а кому ні?

У зверненні просять пустити електричку. Однак в таких випадках рейкобуса буде доцільніше. Він допоможе налагодити необхідний графік руху без значних витрат.

Ще новини