Україну виключили із “зеленого списку” ЄС для подорожей у зв’язку з погіршенням епідемічної ситуації. Про це повідомили у пресслужбі Європейської ради передає Суспільне.
“Після розгляду рекомендації щодо поступового скасування тимчасових обмежень на поїздки до ЄС, які не є суттєвими, Рада оновила перелік країн, спеціальних адміністративних регіонів та інших утворень і територіальних органів влади, для яких слід скасувати обмеження на поїздки. Зокрема, зі списку вилучили Сінгапур та Україну”, – йдеться у заяві.
Як відзначається, з 9 листопада 2021 року країни мають поступово скасувати обмеження на поїздки зовнішніх кордонах для резидентів таких третіх країн:
- Аргентина
- Австралія
- Бахрейн
- Канада
- Чилі
- Колумбія
- Йорданія
- Кувейт
- Намібія
- Нова Зеландія
- Перу
- Катар
- Руанда
- Саудівська Аравія
- Південна Корея
- Об’єднані Арабські Емірати
- Уругвай
- Китай
Рішення про виключення України з “зеленого списку” Євросоюзу має рекомендаційний характер – фінальне рішення про обмеження на в’їзд прийматиме кожна окрема країна Союзу.
Чи зможуть українці подорожувати до країн Європи
Аналітикиня громадської організації “Європа без бар’єрів” Катерина Кульчицька в ефірі Українського радіо прокоментувала наслідки такого рішення. За її словами, відтепер кожна країна Європейського Союзу буде бачити цю рекомендацію щодо посилення карантинних вимог для громадян України і буде вирішувати на свій розсуд, які будуть посилення обмежень.
“Якісь країни можуть за рекомендацією одразу посилити обмеження і взагалі тимчасово скасовувати можливість необов’язкових поїздок для туристів незалежно від вакцинації. Ми думаємо, що більшість країн Європейського Союзу будуть дозволяти в’їзд українцям із сертифікатами вакцинації та з ПЛР-тестами”, — пояснила Кульчицька.
На її думку, вакциновані українці зможуть подорожувати до країн Європейського Союзу і надалі.
“Про це говорить також і наше Міністерство закордонних справ, яке зараз застосовує дуже багато дипломатичних інструментів для того, щоб українці могли продовжувати їздити до ЄС з сертифікатами вакцинації”, — каже експертка.
Кульчицька пояснила, що Європейське агентство, яке контролює медичні засоби, визнає ряд вакцин, які рекомендуються для введення громадянам з країн Європейського Союзу.
- Це Moderna, Pfizer, Astrazeneca, Johnson & Johnson. Але Coronovac не рекомендується цим Європейським агентством з лікарських засобів.
“Таким чином, наші співгромадяни, які вакцинувалися у свій час вакциною Coronovac, на жаль, не можуть в’їхати в деякі країни з цим сертифікатом. Водночас бувають ситуації, коли вони можуть в’їхати в якусь країну, але потім не можуть заходити, наприклад, в заклади харчування чи в різного роду розважальні заклади, тому що на вході у них перевіряють сертифікат про вакцинацію. Тому людям, які хотіли б подорожувати, потрібно дуже чітко дивитися, які саме вимоги до сертифікатів, щоб не потрапити в таку ситуацію”, — зазначила аналітикиня.