Головна Безпека Українським жінкам потрібно стати на військовий облік до кінця 2022 року

Українським жінкам потрібно стати на військовий облік до кінця 2022 року

Автор ЮжБудНьюз
ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ. Новости Южноукраинск. ЮжБудНьюз. ЮжБудНьюс. Южноукраинск

17 грудня набув чинності наказ Міністерства оборони України про розширення переліку професій, після здобуття яких жінки мають стати на військовий облік.

Тепер це стосується не лише військово-облікових спеціальностей, а й цілком собі цивільних – журналістів, соціальних працівників, працівників готельно-ресторанної сфери тощо. Про це повідомляє сайт «Слово і діло»

Відповідно до наказу, на військовому обліку повинні перебувати представниці 35 сфер діяльності. При цьому народний депутат від «Слуги народу» Юлія Грішина повідомила, що список спеціальностей скоротять. У наказі навпроти кожної із цих спеціальностей є номер родинної військово-облікової спеціальності.

Наприклад, для журналіста це «військова преса», для психологів/соціологів/політологів – «морально-психологічне забезпечення» тощо.

Крім наявності спеціальності, в наказі Міноборони є ще дві важливі умови для постановки на військовий облік: жінка повинна бути віком від 18 до 60 років і бути придатною до військової служби за станом здоров’я. Навіть наявність дітей, наголосили у ЗСУ, не є перешкодою для постановки жінки на військовий облік. 

На військовий облік жінок прийматимуть у територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки – лише за місцем реєстрації.

Протягом наступного 2022 року жінка, чия спеціальність є у списку, має прийти до центру та подати документи: зокрема, копію паспорта, ідентифікаційного номера, диплом про освіту, свідоцтво про сімейний стан тощо. Окрім того, потрібно буде пройти медичну комісію.

За результатами розгляду документів та медкомісії ухвалюватиметься рішення про прийняття на військовий облік.

Для тих, хто ухиляється від постановки на військовий облік, передбачено адміністративну відповідальність.
За перше порушення правил військового обліку – штраф у розмірі 30–50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (510–850 грн). Повторне вчинення порушення протягом року тягне за собою штраф від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850-1700 грн).

Як і у випадку з чоловіками, контролювати наявність документів про перебування жінок на військовому обліку повинен роботодавець. Інакше також загрожує штраф. Крім того, документи про взяття на облік перевірятимуться під час влаштування жінок на роботу.

Ще новини