Головна Безпека Українська студія розробила інклюзивний довідник для архітекторів

Українська студія розробила інклюзивний довідник для архітекторів

Автор Виталия
ЮмжБудNews. Новини Южноукраїнськ.

Кабінет Міністрів затвердив Національну стратегію зі створення безбар’єрного простору в Україні до 2030 року. Крім державної програми до створення інклюзивного простору долучилися й приватні соціально-небайдужі компанії. 

Так, студія дизайну Balbek Bureau створила інклюзивний довідник SIDAA (Social Impact Design and Architecture).

Цей проєкт для архітекторів, які хочуть адаптувати чи розробити з нуля безбар‘єрний простір.

SIDAA був створений для власників будівель, менеджерів, архітекторів, будівельників та дизайнерів.

Оскільки місія balbek bureau – проєктувати соціально-сталі простори, ми звернули увагу на проблему доступності середовища для маломобільних груп населення», — сказав Слава Балбек — «Соціально-сталі – це такі, що сприяють добробуту суспільства. Шляхом розуміння потреб людей від місць, де вони живуть, працюють чи перебувають, ми об’єднуємо дизайн фізичного простору з соціальною складовою».

Перша частина довідника містить поради щодо універсального підходу до проєктування будівель для доступу маломобільних людей, а друга частина розповідає нам про адаптацію середовища для людей із проблемами зору та слуху.

«Цей проєкт, як випускна робота невеликої ініціативної групи, яка працюватиме над подібного типу проєктами й надалі. Ми — команда архітекторів, дизайнерів, стратегів, маркетологів, юристів та фінансистів, які цінують, захищають та розвивають середовище, в якому живуть. Нам подобається знаходити проблеми, аналізувати їх та розв’язувати. Ми хочемо робити міста України комфортнішим для їх мешканців, зважаючи на історичну та культурну спадщину. Наша команда готова постійно працювати над покращенням умов для розвитку суспільства та мотивувати до цього інших», — доповнив Слава Балбек.

Довідник створили архітектори: Анастасія Партика, Аліна Вовкотруб, Валерій Стефанов, Ірина Носова. Куратор проєкту – Слава Балбек.

Також у Balbek Bureau пообіцяли, що продовжують доповняти та покращувати проєкт.

Читайте також: Нацстратегія безбар’єрності. Найближчі кроки.

Ще новини