Головна Україна Україна вступила у боротьбу за проведення двох Олімпіад

Україна вступила у боротьбу за проведення двох Олімпіад

Автор Виталия
ЮмжБудNews. Новини Южноукраїнськ.
Міністр молоді та спорту України Вадим Гутцайт в інтерв’ю «Слово і діло» розповів про перспективи українських спортсменів на цьогорічній зимовій Олімпіаді; Стратегію розвитку фізкультури та спорту країни; про доречність звання Героя України спортсменам та шкільну фізкультуру.

Про зимову Олімпіаду у Пекіні

ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ. Новости Южноукраинск. ЮжБудНьюз. ЮжБудНьюс. Южноукраинск
Олимпийский чемпион, тренер медалисток-фехтовальщиц, министр спорта В. Гутцайт

Зимові Олімпійські ігри – не літні, і ми маємо труднощі з базами підготовки, майже всі готуються за кордоном. У нас ще триває підготовка.

У нас є такі види спорту, на які ми робимо ставки. Наприклад, біатлон або фрістайл, де ми розраховуємо, що ми бачитимемо наших хлопців та дівчат на п’єдесталі. Тому я вірю, що медалі будуть.

Про стратегію розвитку фізкультури та спорту до 2028 року

Держава першечергово витрачатиме гроші на ті види спорту, які представлятимуть Україну на міжнародній арені.

Запроваджено деякі нові види спорту. Наприклад, карате. Наші каратисти спочатку на всіх міжнародних змаганнях показують серйозні результати. Коли їх вивели на Олімпіаду, ми збільшили фінансування. І ми побачили результат на Олімпійських іграх: дві медалі. Нині вони пішли знову у неолімпійські види спорту. Але ми залишаємо карате пріоритетним видом спорту, фінансуємо, додаємо ставки для тренерів.

Про плани боротися за проведення двох Олімпіад

ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ.
Читайте також: Українська збірна на І місці міжнародних змагань з боксу. Як виступив южноукраїнський спортсмен Балог Максим?

Зараз є завдання – вступити у боротьбу за проведення Олімпійських ігор. Юнацьких – у 2028 р. та зимові Олімпійські ігри – у 2030.

Навіщо ми це робимо? По-перше, престиж країни. Проведення у країні Олімпійських ігор – це залучення інвесторів, нова спортивна інфраструктура. Ми розуміємо, що чим більше інфраструктури, тим більше куди приходити дітям займатися.

Чому ми виступаємо на рівні лише у поодиноких видах спорту, інші – не розвинені? Тому що у нас нема де тренуватися. Тренуватись за кордоном — дорого.

Ми не побачимо результату вже завтра… Але те, що сьогодні закладається в зі спортивної інфраструктури, ми результат побачимо через 10 років. На сьогодні йде найпотужніший за всю історію незалежності розвиток інфраструктури.

У кожній області будується Палац спорту, де займатимуться мін. у 5 олімпійських видах спорту. Чим більше буде спортивних об’єктів, чим більше буде стадіонів, баскетбольних палаців, залів для фехтування, боротьби, дзюдо, карате, тим більше буде розвитку, тим більше буде куди приходити займатися.

Просто в багатьох регіонах, ще тільки йде проєктування. Ми, наприклад, дивимося – дуже спортивне місто Миколаїв, де поки що цього немає. Миколаїв уже зробив проєкт, вони подали його на розгляд. Можливо, наступного року ми почнемо його фінансувати. Для нас важливо, щоб голови ОДА вже розробили проєкти, і ми тоді направляли б туди субвенції.

Про  практику давати звання Героїв України спортсменам

ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ. Новости Южноукраинск. ЮжБудНьюз. ЮжБудНьюс. Южноукраинск
Жан Беленюк
греко-римська боротьба

Спортсмен славить всю країну. Якщо це спортсмен такий як Яна Клочкова, чотириразова олімпійська чемпіонка, чотири рази на честь її здіймався прапор, то чому вона не має бути Героєм України?

Про недостатній рівень фізичної підготовки школярів

Багато дітей не розвинені у спортивному плані, є ризики ожиріння, і проблем зі здоров’ям… Ми хочемо, щоб фізкультура була у школі щодня. Ми працюємо над цим питанням разом із МОН.

Ще новини