Головна Новини Учні та студенти створили пристрій-кепку для людей з вадами зору

Учні та студенти створили пристрій-кепку для людей з вадами зору

Автор ЮжБудНьюз
ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ. Новости Южноукраинск. ЮжБудНьюз. ЮжБудНьюс

Студенти педуніверситету та двоє старшокласників гімназії у Кривому Розі винайшли гаджет під виглядом кепки, який зможе дозволити незрячим людям розпізнавати перешкоди на відстані. Свій винахід хлопці вже тестують з людьми. Про це пише Суспільне.

ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ. Новости Южноукраинск. ЮжБудНьюз. ЮжБудНьюс
Пристрій для людей з вадами зору
Фото: Суспільне. Дніпро

“Пристрій-кепка дозволяє розпізнавати перешкоди на відстані до чотирьох метрів на рівні голови. Зазвичай незрячі роблять це за допомогою палиці, та вона працює на рівні ніг. Ми разом з викладачкою писали програму для цього пристрою”, – каже Андрій Командирчик.

Учень гімназії розповів принцип дії: посилається короткий пучок ультразвуку, який відбивається від перешкоди та йде назад, людина відчуває лише вібрацію.

“Це може бути гілка дерева, провід, просто якась перешкода, навіть знак. Цей прилад допомагає бачити те, що відбувається на рівні голови”, – зазначив розробник.

Робота над винаходом тривала впродовж року. Гаджет друкували на 3D принтері майже впродовж доби. Але він ще потребує вдосконалення.

«Ми вже побачили певні недоліки ультразвукових датчиків, хочемо спробувати на оптичних датчиках це зробити. Тобто будемо експериментувати з тими засобами, які будуть краще працювати», – зазначила керівниця проєкту Наталя Хараджян.

Після перемоги на місцевому рівні 13-го лютого розробники представлять спільний проєкт на конкурсі стартапів Малої академії наук.


Ще новини