Головна МістоЗаходи У Южноукраїнську відбулась 19 сесія міської ради: за що голосували депутати

У Южноукраїнську відбулась 19 сесія міської ради: за що голосували депутати

Автор Anna
ЮмжБудNews. Новини Южноукраїнськ.

23 вересня під головуванням міського голови Валерія Онуфрієнка відбулася 19 сесія Южноукраїнської міської ради VIII скликання. В роботі пленарного засідання окрім 28 депутатів міської ради взяли участь депутат обласної ради Самчинська Людмила, староста смт Костянтинівки Черней Олександр, начальник управління освіти Юрій Сінчук.

Результати голосування депутатів міської ради

ЮмжБудNews. Новини Южноукраїнськ.

На порядку денного сесійного засідання було розглянуто 64 питання. Традиційно це питання бюджету, комунальної власності, земельні питання тощо.

Велика увага міської ради приділялась питанню щодо прохання старости Костянтинівки. Олександра Чернєя спрямувати кошти на ремонт мосту, адже по цій ділянці вже давно складно проїхати, а з настанням негоди та морозів ситуація може ускладнитися. Також розв’язувати питання з ремонтом доріг до навчального закладу в смт Костянтинівка.

Тож депутатами міської ради було прийнято рішення про спрямування 470 тисяч гривень, що були зарезервовані за фінансовим управлінням, на поточний ремонт дорожнього покриття вулиці Дружби в смт Костянтинівка.

ЮмжБудNews. Новини Южноукраїнськ.
Начальник управління освіти Юрій Сінчук

Начальнику управління освіти Юрію Сінчуку вдалося переконати депутатів схвалити внутрішній перерозподіл освітянського бюджету та зарезервувати 1 млн 408 тис. гривень на придбання обладнання для семи харчоблоків закладів освіти. Адже з 1 січня 2022 року навчальні заклади Южноукраїнської територіальної громади мають перейти на нове харчування за рецептами Євгена Клопотенко.

Читайте також: Чи нагодує Клопотенко школярів?

А для цього харчовим блокам потрібно придбати техніку таку як: пароконвектомати, блендери, м’ясорубки, овочерізки, які потрібні для забезпечення Южноукраїнських закладів освіти новим меню.

ЮмжБудNews. Новини Южноукраїнськ.

“Виключення певної категорії харчових продуктів, тобто сосиски, жаренні продукти, зменшення солі та цукру. Є певна група продуктів, яка виключається з харчування. Водночас відповідно до нового меню включаються нові страви, які сьогодні більшою мірою готуються на пару”, – коментує начальник управління освіти Юрій Сінчук.

Проте остаточний результат за бюджетною комісією, після перевірки цін на обладнання.

ЮмжБудNews. Новини Южноукраїнськ.
Депутат Микола Пелюх

Депутат Микола Пелюх запропонував залишити територіальну громаду без новорічної атрибутики, тобто не виділяти 2 млн. 614 тис. гривень на штучні новорічні ялинки та прикраси, а спрямувати ці кошти на ремонт доріг.

Депутата Денис Кравченко пропонував зняти 9,5 млн грн. з програми капітального будівництва об’єктів ЖКГ та соціальної інфраструктури, що мають бути спрямовані на ремонт двох дворів міста. Як вважає Денис Володимирович, не було проведено ніякої експертизи щодо ремонту, а кошти вже спрямовані на проєкт.

ЮмжБудNews. Новини Южноукраїнськ.

Також розглядались такі питання:

  • “Про  присвоєння  рангу  посадової  особи  місцевого самоврядування старості Чернею О.О.”;
  • “Про преміювання Южноукраїнського міського голови Онуфрієнка В.В.”, яке залишили без змін, тобто на рівні 10%; 
  • “Про реорганізацію Южноукраїнської міської ланки територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Миколаївської області та затвердження Положення про неї”;
  • “Про внесення доповнень до комплексної Програми профілактики злочинності та вдосконалення системи захисту конституційних прав і свобод громадян Южноукраїнської міської територіальної громади на 2017-2021 роки, затвердженої рішенням міської ради від 19.01.2017 № 490”;
  • “Про внесення змін до Програми щодо організації мобілізаційної роботи та територіальної оборони в Южноукраїнській міській територіальній громаді на 2018-2021 роки”;
  • “Про внесення змін до рішення Южноукраїнської міської ради від 23.06.2021 №498 “Про встановлення ставок орендної плати за землю на території Южноукраїнської міської територіальної громади”;

та більше пятидесяти особистих питань про оренду та землевідведення.

Депутат від партії “Європейська солідарність” Олена Петрина зробила заяву про наступне.

30 червня нинішнього року міською радою було прийнято звернення до Президента України про підтримку законопроекту про олігархів. З того часу до законопроекту було внесено більше ніж півтори тисячі поправок. Фракція, яку очолює Олена Петрина, вважає цей законопроект таким, що суперечить Конституції України, тому не підтримує його і просить врахувати це в подальшому.

Також депутат Олександр Стоянов запропонував колегам надіслати до Верховної Ради України звернення від Южноукраїнської міської ради щодо недоотримання соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає на території зон спостереження АЕС. Цю пропозицію депутати підтримали одноголосно.

Джерело: Южноукраїнський офіційний сайт

Ще новини