Головна Безпека У яких випадках дитину потрібно навчити кричати, тікати або просити допомоги?

У яких випадках дитину потрібно навчити кричати, тікати або просити допомоги?

Автор ЮжБудНьюз
ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ.

Розбираємося, у яких випадках дитину потрібно навчити кричати, тікати або просити допомоги.

Інколи дитині потрібно знати ситуації, які можуть бути потенційно небезпечними,  причому це може статися не тільки з нею. Докладіть максимум зусиль, аби дитина усвідомила: правила потрібні не для того, щоб зробити її життя менш радісним, а для безпеки. Чим більш справедливими правила здаються дитині, тим більший шанс, що вона їх прийме і дотримуватиметься. 

Засновниця Академії дитячої безпеки Ольга Бочкова, розповіла про десять простих правил, яких потрібно навчити дітей, щоб небезпечних ситуацій у їхньому житті було якнайменше. 

Джерело: The Village

Правило №1 «Здається, хтось занадто близько стоїть»

У черзі або в транспорті ця людина начебто притулилася до тебе: ти намагаєшся відійти від неї, однак вона робить крок ближче. Розвернися, подивися цій людині в очі і скажи: «Мені потрібно більше місця, відійдіть від мене, не чіпайте мене, не підходьте так близько». Не звертай уваги, якщо вона почне обурюватися, звинуватить тебе в тому, що ти перебільшуєш або назве тебе дурним (-ою).

ПАМ’ЯТАЙ: «Твоє тіло – твоє діло».

Правило №2 «Здається, тебе хтось переслідує»

За тобою хтось йде і не відстає, ти зупиняєшся – і він теж, при цьому робить вигляд, що дивиться в інший бік або комусь дзвонить. Він звертає за тобою в усі провулки або двори, і в нього якийсь дивний погляд. Різко озирнися крикнувши: «Досить за мною йти» – і біжи йому назустріч.

ПАМ’ЯТАЙ: «У питаннях безпеки немає  місця для сорому».

Правило №3 «Незнайомець схопив твою річ і втікає»

Можливо, це дорога або важлива для тебе річ, але бігти за незнайомим дорослим може бути небезпечно. Кричи якомога голосніше: «Поклади, це моє! Допоможіть, він украв мою річ!» Проси навколишніх дорослих про допомогу, але самостійно не біжи за злодієм.

ПАМ’ЯТАЙ: «Ти важливіший/важливіша, ніж твої речі».

Правило №4 «Твої друзі пропонують поділитися таємницями на інтимні теми»

Тобі пропонують показати одне одному інтимні частини тіла, подивитися фото, на яких вони зображені, або помацати їх і нікому потім про це не говорити. І не важливо, хто пропонує: друг, дитина або дорослий, вихователь, лікар або тренер.

ПАМ’ЯТАЙ: «Твоє тіло належить тільки тобі». Порушення інтимних кордонів не повинно бути секретом від батьків.

Правило №5 «Не завжди потрібно чекати інструкції від дорослих»

У громадському місці мама відійшла до магазину або в туалет і сказала почекати її, а в цей момент оголосили евакуацію й усіх терміново попросили вийти з будівлі. Здається, треба бігти за мамою або стояти й чекати її, але під час евакуації не можна втрачати ні хвилини, тому не чекай і терміново йди до виходу. Мама знає це правило і буде шукати тебе в безпечному місці. Добре, якщо в таких поїздках у тебе з собою буде заряджений телефон або годинник з GPS-маячком – щоб мамі було простіше з тобою зв’язатися.

ПАМ’ЯТАЙ: «Спочатку безпечне місце, потім усе інше».

Правило №6 «Після компліментів складно відмовити в проханні»

«Який ти розумний, як гарно в тебе виходить, я ніколи так не зміг би, ти найкращий, ти красивий, краще за тебе це ніхто не вміє робити, я звернувся б із цим питанням тільки до тебе» – ці слова сильно підкуповують: коли людина добре до тебе ставиться, їй складніше відмовити. Але комплімент – це озвучування твоїх достоїнств, це правда, яку помітили інші й сказали тобі. За компліментом не має бути прохань.

ПАМ’ЯТАЙ: «Приймаючи компліменти, ти нічим не зобов’язаний людині».

Правило №7 «Тобі неприємні обнімашки від родичів»

Або поцілунки тітоньки, або розмови про твою успішність за столом, або питання про твої симпатії, або коментарі про «дурні» інтереси, або жарти про твою зовнішність. Є багато речей, які доводиться терпіти як від родичів, так і від друзів. Але так не повинно бути. Якщо тебе щось зачіпає або порушує особистий простір, скажи про це.

ПАМ’ЯТАЙ: «Ти не зобов’язаний терпіти».

Правило №8  «Ти обіцяв зберігати секрет, але він загрожує чиїйсь безпеці»

Тебе вчили зберігати секрети. Але що, якщо секрет загрожує чиїйсь безпеці? Що, якщо ти в компанії хлопців, які хочуть приховати злочин: щось украсти, зламати, комусь нашкодити? Ти проти, але тебе змушують тримати небезпечну інформацію в таємниці. Чи потрібно тримати обіцянку?

ПАМ’ЯТАЙ: «У ситуаціях, які загрожують твоїй безпеці, можна брехати: «Я нікому не скажу». Але розкажи про те, що трапилося дорослим».

Правило №9 «Ти соромишся»

Люди соромляться перепитувати, відмовляти, говорити, що їм щось незрозуміло, що їжа їм не подобається, що у них інший смак, що їхня думка відрізняється від думки більшості і так далі. Але запам’ятай: чого б ти не соромився в житті, якщо це стосується твоєї безпеки, у небезпечних ситуаціях сорому немає місця.

ПАМ’ЯТАЙ: «Можна не відповідати, втікати без пояснення, кричати, відмовляти в проханнях і робити все, щоб захистити себе».

Правило №10 «А що, якщо мені просто здається?»

Іноді ти не впевнений у тому, що небезпека справді є. Чи варто привертати до себе увагу, кричати, зупиняти людей, відмовлятися допомогти бабусі чи не брати подарунків від перехожого, обходити стороною групу людей, навіщо думати про небезпеку там, де її ще немає?

ПАМ’ЯТАЙ: «Довіряй собі. Правила безпеки створені для того, щоб не потрапити в небезпечну ситуацію».

Ще новини