Головна МістоЗаходи У сесійній залі Южноукраїнська – суперечки ще тривають

У сесійній залі Южноукраїнська – суперечки ще тривають

Автор Анна
ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ.
Близько семи десятків питань порядку денного зібрали депутатів Южноукраїнської міської ради на продовження 37-ї сесії. Зокрема, затвердили Положення про звання Почесного громадянина Южноукраїнської МТГ, внесли зміни до бюджету громади, затвердили низку програм життєдіяльності міста, а також ухвалили майнові та земельні проєкти.

Все було б добре, якби не одне “але”…

Продовження тієї ж 37-ї сесії почалося знову з непорозумінь та жвавих висловлювань. Адже секретар міської ради Олександр Акуленко знову відмовився ставити на голосування пропозицію депутатів фракції «АЕС та місто» щодо включення до порядку денного звіти заступників. Акуленко О. пояснив, що він немає бажання втрачати мільйон гривень на звільнення, а відтак відновлення заступників. Тим більше ще й “закон” йому не дозволяє підтримати це прохання.

Водночас наголосив, що у розділі «різне» можна буде заслухати та надати свої питання заступникам щодо їхньої діяльності. Але згідно з чинним регламентом міської ради розгляд питання у “різному” не несе фактично жодних правових та організаційних наслідків, отже реально оцінити роботу заступників шляхом голосування буде неможливо.

У залі перебували волонтери та родичі загиблих воїнів з їхніми портретами в руках

Депутати обурені, що пан секретар не виконує свої прямі функціональні обов’язки.

Анжела Савастру пропонувала дійти згоди та розпочати порядок денний, але без “різного”, який вже включили. А за звітами зібрати окрему позачергову сесію та надати більше часу для ретельної підготовки заступникам, особливо це стосувалося Майбороди, який надав найкоротший звіт серед своїх колег.

ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ.
Автор: Анна Бойко
Крім цього, за словами очевидців, заступник Майборода використав на адресу депутатів нецензурну лайку.

Проте сесію депутати не блокували, а навпаки підтримали порядок денний одноголосно, що нараховував 71 питання.

Що було цікавого на 37 сесії?

На що підуть мільйони з місцевого бюджету
На Южноукраїнську громаду чекає реорганізація закладів освіти

  • Депутати ухвалили рішення міської ради про надання пільг щодо сплати земельного податку на території Костянтинівського старостинського округу для вирівнювання суми земельного податку на всій території громади.
  • Також надала згоду на передачу в управління ОСББ будинку за адресою “Енергобудівників 11”. Також підтримали капітальний ремонт міського кладовища за 15 мільйонів гривень та додали до програми ремонт дорожнього покриття по вул. Шевченко та провулку Стуса в смт Костянтинівці.
  • Затвердили список присяжних Южноукраїнського міського суду, наразі їх налічує понад 20 осіб.
  • А ось зміни реформування і розвитку ЖКГ та підтримки ОСББ залишили без змін, хоча пропонували встановити їх на рівні 80/20 або 70/30, але жодну пропозицію не підтримали. Тому залишили чинне співвідношення 90/10 (90% бюджет громади та 10% кошти співвласників будинків).
  • Одностайно підтримали Положення про звання «Почесний громадянин Южноукраїнської МТГ». Внесли зміни, після яких звання почесного мешканця матимуть змогу отримувати загиблі воїни.Також секретар звернувся до волонтерів із проханням поширити інформацію, щоб родичі загиблих героїв встигли написати заяви до Дня міста.
  • Підтримали одноголосно звернення до Верховної Ради та державних органів щодо недопустимості подальшого існування та діяльності УПЦ (російської православної церкви) в Україні.
  • Не знайшло підтримки затвердження статуту КП “Критий ринок”. Також не вистачало голосів для дозволу ДП НАЕК «Енергоатом» на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у постійне користування для будівництва та обслуговування будівельного майданчика. Йдеться про 1,24 га в районі бризкальних басейнів.
  • Депутати не підтримали й проєкт щодо відведення земельної ділянки на 14,5 гектарів під водний об’єкт загального користування поза межами села Іванівка.

Депутати не змогли дійти згоди щодо змін утворення постійних комісій, тож частина залишила сесійну залу. Попри появу на засідання ще двох депутатів для завершення засідання, знову не вистачало кворуму. Тому секретар ради оголосив наступну перерву, яка мала відбутися 15 травня. Але через потрапляння секретаря Акуленка до лікарні сесія знову не відбулася.

ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ.

Суперечка на сесії тривають.
Депутати обурюються, чиновники – відбиваються.


Слідкуйте за новинами у зручному форматі — підписуйтесь: 


Читайте також:

Ще новини